Autor Tema: Lovacki Karabin 8x57  (Posjeta: 3720 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

mr.hyde

• Mamut
  • *
Odg: Lovacki Karabin 8x57
« Reply #30 : 28-03-2012, 20:36:56 »
pretjerujes remington , ko je covjeku reko da daje par hiljada za pusku, govorim mu da zastava polovna nijedna po meni ne vrijedi 700KM.
a ni nova ne vrijedi 1000 i kusur maraka.
a sta ko moze pogodit i odstrijelit o tome necu da raspravljam nisam od tog posla

i sto spominjes swat i ostalo, ja sam tradicionalan covjek ne palim se na takve stvari  1099##"
ne kontam te nikako

@KOBI slazem se , sto se sa prvim metkom ne zavrsi ne vrijedi vise pokusavat.

waidmannsheil

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #31 : 28-03-2012, 20:44:17 »
samim time sto si rekao da zastava ne vrijedii odmah mi zapelo za  oko...pa sam morao osuti paljbu...ali hajd da ne skrecemo sa teme neka covjek uzme sta zeli,mozda je covjek vise paradan u lovistu a ne radan pa mu treba svjetski brendirana puska koju ce lickati po dan i noc
da si ti meni i zv 100 i vise godina  drinks

haha fino umotas provokacije nema sta  drinks , ja nit patim od brendiranog,nit idem u parade,a lickanje oruzja je stvar urednosti i odgovornosti.
otkad je to zbrojovka svjetski brend?za zastavu sigurno jeste ali za ostale naravno nije.

byesmaili

waidmannsheil

lovac GR

• Mamut
  • *
« Reply #32 : 28-03-2012, 20:45:40 »
Kobi u pravu si dogplus
Ja sam rekao samo ako je puška dobra da to nije skupo i normalno ako je municija dobra da nije stara 20 godina a za 400 KM dobro očuvanu prijeretnu Zastavu nećete naći nigdje pogotovo sa 100 metaka, rijedak slučaj da se nađe a Zbrojovka je bila na Pik.ba skoro možda je još tamo ma sve je to dobro drinks

Beba u pravu si za IŽ18 ne bi ni to bilo loše

Mr.hyde nemoj da se ljutiš ti imaš pravo na svoje mišljenje kao i svi mi drinks

Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

KOBI

• “Puška koja ne puca zahrđa.”
  • Global Moderator
  • Mamut
  • nema loseg psa,postoji samo los gazda
« Reply #33 : 28-03-2012, 20:55:17 »
Ja i svoju jednometku koja vrijedi mozda 100 km glancam i cistim mozda i vise nego neki Berette,jer postoji neka posebna veza izmedju mene i mog oruzja,a tu vezu mnogi ne osjecaju i ona ne postoji i zbog toga ne cijene oruzje nego je to za njih nesto prolazno,alat kao cekic,sjekira itd.
Ovih dana cu ulozit na nju 300 km samo jer je volim i jer je to moja prva puska.
U jednom lovu tip se hvali ima neku optiku nabavio,pa ode na traktor i donese da pokaze,al mi upade u oci odmah na ustima cijevi od puske hrdja ne znam bil zrno moglo i izletit,nista to kaze nije i opet skoci na traktor i iz alata izvadi neku cijev,procangrlja i na rame i uz brdo  :D
« Zadnja izmjena: 28-03-2012, 20:57:02 KOBI »

Nema loseg psa,postoji samo los gazda

Vladan

• Zec
  • **
« Reply #34 : 28-03-2012, 21:00:18 »
Citat:
Ja i svoju jednometku koja vrijedi mozda 100 km glancam i cistim mozda i vise nego neki Berette,jer postoji neka posebna veza izmedju mene i mog oruzja,a tu vezu mnogi ne osjecaju i ona ne postoji i zbog toga ne cijene oruzje nego je to za njih nesto prolazno,alat kao cekic,sjekira itd.

i moja zena se zali... imamo slicne poglede KOBI :P :D :mig
...."Vrijedan sam, radim, bavim se lovom i mirno živim pod svojim krovom... to samo hulje nosi ih vrag za ručak daju svoj rodni prag" :)

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #35 : 28-03-2012, 21:39:06 »
da bas je najjaca  rolf9 , a ja prelazim na lov kopljem ,mozda na njega okacim i kakvu zastavicu lovacku i eto srece a i po tvom je

a za ovaj prvi dio posta  upsssmails ,statistika je cudo-ko zna da je koristi naravno  :mig

eto necu da vise da iznosim cinjenice i statistike pa neka ovi sto imaju ogromna i hvalospjevna prakticna iskustva uce nove narastaje i neka im objasne sta je brener ,sta su hektori,ektori i slicno

:Dthank

waidmannsheil

vuk sa motajice

• Zec
  • **
  • može se i mora se
« Reply #36 : 28-03-2012, 21:42:14 »
Ufleka se tema al posve,  naklon Perisa najbolje da ti odes sa kakvim iskusnim i starijim lovcem koji dobro yna sta je ocuvan i dobar karabin pa to pogledajte i probajte taj 8x57 a da je puno 700 KM za polovan karabin je.
Živim da lovim

remington

• Lisica
  • cijev je sipka kroz koju je provucena rupa
« Reply #37 : 28-03-2012, 21:45:12 »
da bas je najjaca  rolf9 , a ja prelazim na lov kopljem ,mozda na njega okacim i kakvu zastavicu lovacku i eto srece a i po tvom je

a za ovaj prvi dio posta  upsssmails ,statistika je cudo-ko zna da je koristi naravno  :mig

eto necu da vise da iznosim cinjenice i statistike pa neka ovi sto imaju ogromna i hvalospjevna prakticna iskustva uce nove narastaje i neka im objasne sta je brener ,sta su hektori,ektori i slicno

:Dthank

eto nadje se ti u ovom sto sam rekao bude smijesan lik i uvrijedi se...
izvini sto te namjerno uvrijedi druze neznani  uh$$
slobodno izbrisi ove moje postove jer su  :Doftop

da si mi jos jednom ziv i zdrav,veseo  nasmijan i pozdravljen
Dati nekome drugu sansu je isto kao da mu dajes drugi metak za pistolj, jer te prvi put promasio !

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #38 : 28-03-2012, 21:51:22 »
hvala na iskrenim zeljama  byesmaili

@KOBI@zecar  obirisite offtopic ,da ne bude da zloupotrebljavam poziciju moderatora

Uredni ste obojica nema losih namjera,zivjeli  drinks ,KOBI
« Zadnja izmjena: 28-03-2012, 21:53:02 KOBI »

waidmannsheil

mpeca

• Lisica
« Reply #39 : 30-03-2012, 13:19:02 »
Ima poneki i polovan a da nije los.Evo bio sam pre par dana na strelistu u Malci da mu doteram nisane.

mpeca

• Lisica
« Reply #40 : 30-03-2012, 13:41:33 »
Daljina do mete je 100m.Nisanska tacka je sredinapodnozja trougla.Ta dva najniza pogodka su od mehanickog nisanapucano dva probna[igman konjic].Posle zamene zadnjeg nisana visljim pucao sam dva  zaredom bez pauze  PPU12,7 SP.  Posle odlaska domete i hladjenja cevi pucao sam jos dva PPU12,7 ali iz druge serije i sa drugim tipom zrna [stari tupi].
Sto se tice optike kupljena je na buvljaku za male pare a nosaci su od aluminijuma tunelski  takodje jeftini.
Nisanska tacka je bila ista  a  pucao sam cetiri metka PPU 12,7 GRAMA SP.  grupa je pala oko7cm vislje i oko 1,5cm ulevo mojom greskom zato stomi koncanica nije bila u libeli.
  Zalepio sam crnu nalepnicuod 2cm desno od trougla i  posle korekcije koncanice pucao preko optike u sredinu nalepnice.Taj poslednji je pao par milimetra od centra.
Inace to je stari zastavin karabin cev je nagrizena iznutra ali kalibar cevi  je 7,92mm.

shooter

• Zec
  • **
« Reply #41 : 16-08-2012, 10:03:58 »
Nagrizenost cijevi do 15% gotovo uopste ne utice na preciznost oruzja. Na preciznost vise utice eksploatisanje cijevi odnosno kolicina ispucanih metaka. Ali za lovce to nije toliko bitno jer nisam jos cuo da je neko u lovu ispucao par hiljada metaka...
Sto se tice cijene zastavinog karabina od 700 KM smatram da je pretjerana. Tih karabina barem ima na ovim terenima i nije nikakva rijetkost. Vlasnik je vjerovatno nekada davno skupo platio tu pusku pa i sada smatra da to nesto "vrijedi".
Ako nemas para uzmi neki dobro ocuvan i prepravljen M48 za duplo manje para. To je ono sto bih ja uradio na tvom mjestu...