Autor Tema: Noćni lov na divlje svinje  (Posjeta: 17494 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
Noćni lov na divlje svinje
« : 19-11-2010, 14:33:26 »
Kod nas u društvu već dvije ili tri godine otvara se noćni lov ljeti na divlje svinje. Sad dali se to zove baš noćni lov ili kako ovi vole reći uništavanje štetočina, ili po mome zadovoljavanje ličnog ćeifa neznam. Ali me interesuje dali po zakonu postoji noćni lov na divlju svinju ?
« Zadnja izmjena: 01-01-2012, 18:32:42 HunterBiH »

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

Sanjo

• Gost
Odg: Noćni lov
« Reply #1 : 19-11-2010, 20:21:22 »
Kod nas u društvu već dvije ili tri godine otvara se noćni lov ljeti na divlje svinje. Sad dali se to zove baš noćni lov ili kako ovi vole reći uništavanje štetočina, ili po mome zadovoljavanje ličnog ćeifa neznam. Ali me interesuje dali po zakonu postoji noćni lov na divlju svinju ?

pošto je u našem lovačkom društvu "zakon" ujedno i drugi naziv za predcjednika društva onda sigurno ima i noćni lov u "zakonu"... >:(

seter

• Mamut
  • *
« Reply #2 : 19-11-2010, 21:54:10 »
Nisam provjerio u zakonu, ali nešto sumnjam. Pa čak je i ribolov često zabranjen u toku noći. U svakom slučaju, ko to ima toliko divljih svinja da ih mora i ljeti, pogotovo noću loviti (tamaniti??).
A, poznate su mi takve "akcije" i iz drugih društava.

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #3 : 04-12-2010, 23:04:40 »
Ovdje pojedinci jedino tako mogu i ubiti D.S. Nemaju pse i jedina prilika za uibiti vepra je sačekušom po noći i reflektorom. Da stvar bude jadnija to rade ljudi iz  vrha predsjedništva. Sami to otvaraju i zatvraju kad im je ćeif.

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #4 : 20-03-2011, 16:22:16 »
Kod nas predsjednik na skupštini neda progovoriti protiv nocnog lova jer ga pretezno on i praktikuje. Doduše u zakonu piše da se noćni lov dozvoljava u mjestu gdje divlje svinje prave štetu i lov se iskljucivo lovi noću , po mjesečini. problem nastaje kad se lovi ds i na mjestima gdje nepravi stetu.

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #5 : 18-04-2011, 12:48:15 »
Vidi, po zakonu o lovstvu u federaciji kaže se ovako. Noćni lov je dozvoljen tamo gdje divljač pravi štetu na usjevima i samo tada. Dakle zakon je to jasno rekao ali kod mene u društvu se na osnovu toga lovi svaku večer i na mjestima gdje uopšte nema usjeva itd da nemlatim bezveze jer mi dodje zlo od toga..

marlin

• Lav
« Reply #6 : 30-10-2011, 15:03:38 »
Lov čekanjem štetočine za mene je jedan od najuzbudljivijih oblika lova..

marlin

• Lav
« Reply #7 : 30-10-2011, 15:13:17 »

Evo jedna od slika da bude u tonu teme.... fihgt$

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #8 : 30-10-2011, 18:35:58 »

Evo jedna od slika da bude u tonu teme.... fihgt$

Bravo, čestitam kolega.

marlin

• Lav
« Reply #9 : 08-11-2011, 16:38:14 »
Još jedna slika  u stilu teme...

dado

• Lav
« Reply #10 : 08-11-2011, 16:41:09 »
 brvo233 brvo233 brvo233

lovac GR

• Mamut
  • *
« Reply #11 : 15-11-2011, 18:15:59 »
Noćni lov čekanjem ali na visokoj čeki, nikako na zemlji bar ja više nikad pošto sam jednom imao blizak susret na zemlji sa veprom da mi je ispala i puška i baterija
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

seter

• Mamut
  • *
« Reply #12 : 15-11-2011, 18:58:02 »
Noćni lov čekanjem ali na visokoj čeki, nikako na zemlji bar ja više nikad pošto sam jednom imao blizak susret na zemlji sa veprom da mi je ispala i puška i baterija
Nisi nam se pohvalio sa ovim događajem?  gihbih

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #13 : 15-11-2011, 19:02:02 »
 rolf9 rolf9 rolf9 drvo je zakon na zemlji moras limun u ruci drzat i cuplit da ne prekine covjeka  rolf9 rolf9

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #14 : 15-11-2011, 19:30:24 »

haha desava se,meni nakon onog susreta u mraku sa sakalom nije vise svejedno

waidmannsheil