Autor Tema: Noćni lov na divlje svinje  (Posjeta: 15090 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Sarsilmaz

• Lisica
Odg: Noćni lov na divlje svinje
« Reply #195 : 30-11-2012, 08:52:30 »
Nisam pristalica ovog lova zbog svoje sigurnosti i sigurnosti drugih ucesnika lova !! pozz
Ako će mo realno,svaki oblik lova ili druženja sa naoružanjem je rizik za svoji sigurnost a i drugih učesnika u bližoj okolini gdje je naoružanje....
Kod nas je najveci problem adrenalin jos povezan sa  drinks drinks kojom ljutom onda se  smajlihunter smajlihunter sve sto se mrda ispred.
Brza ptica prepalica

STIJENA

• Grizli
  • *
  • SVAKI PROMAŠAJ JE NOVO ISKUSTVO.....
« Reply #196 : 30-11-2012, 09:53:20 »
opasniji je lov pogonom divlje svine....u nocnom lovu lovac sjedi na visokoj ceki ili na nekoj prenosnoj ceki koja je uglavnom visoka 2,5-3m,tako da je sigurnost na nivou....obrnuto mogu tvrditi samo oni koji nikad nisu probali ovako loviti i koji su lijeni za dugosatna sjedenja i cekanja....ja garantujem da je ovo najsigurniji nacin lova bas iz razloga koje sam gore naveo

KOBI

• “Puška koja ne puca zahrđa.”
  • Global Moderator
  • Mamut
  • nema loseg psa,postoji samo los gazda
« Reply #197 : 30-11-2012, 10:30:36 »
Problem je i sto je opste poznato da ima puno lovaca koji pucaju na susanj i na siluete.
To proizvodi nesrece a ne nocni lov kao vrsta lova.
Jer kada covjek sjedi na ceki imas potpunu kontrolu nad situacijom.Sve cujes i imas dovoljno vremena da i prije nego izadje osmotris i vidis gdje ce divljac izaci i gdje ces pucati a da zrno zavrsi na bezbjednom.
Jedna od najvaznijih stvari je biti svjestan da nikad nisi sam.I kad mislis da nema nikoga mora se racunati da osim divljaci pred nisan moze izaci i covjek.Bilo lovac ili neki strucnjak koji krade tudje bundave ili pecenjke.
Ogromna i po zivot opasna greska je hodati nocu i naganjati svinje bez upaljene lampe.A mnogi to rade.Idu i srljaju ljudima ispred ceki i sto vec pomenu kada naidju na nekoga ko vuce bez obzira jel to il nije ono sto on ceka desi se belaj.

Inace za svaki nocni lov covjek koji zna sta radi nikad nece doci do problema.Svi ostali su opasni kako nocu tako i danju.I po sebe i po druge.

Nema loseg psa,postoji samo los gazda

bambi

• Lisica
« Reply #198 : 30-11-2012, 22:52:10 »
Problem je i sto je opste poznato da ima puno lovaca koji pucaju na susanj i na siluete.
To proizvodi nesrece a ne nocni lov kao vrsta lova.
Jer kada covjek sjedi na ceki imas potpunu kontrolu nad situacijom.Sve cujes i imas dovoljno vremena da i prije nego izadje osmotris i vidis gdje ce divljac izaci i gdje ces pucati a da zrno zavrsi na bezbjednom.
Jedna od najvaznijih stvari je biti svjestan da nikad nisi sam.I kad mislis da nema nikoga mora se racunati da osim divljaci pred nisan moze izaci i covjek.Bilo lovac ili neki strucnjak koji krade tudje bundave ili pecenjke.
Ogromna i po zivot opasna greska je hodati nocu i naganjati svinje bez upaljene lampe.A mnogi to rade.Idu i srljaju ljudima ispred ceki i sto vec pomenu kada naidju na nekoga ko vuce bez obzira jel to il nije ono sto on ceka desi se belaj.

Inace za svaki nocni lov covjek koji zna sta radi nikad nece doci do problema.Svi ostali su opasni kako nocu tako i danju.I po sebe i po druge.
1099##" gooodpost brvo233
Rođen da lovi, osuđen da radi...

KOBI

• Global Moderator
  • Mamut
« Reply #199 : 07-12-2012, 19:04:58 »
Zovnu me kolega Marlin i kaze hajde KOBI evo ja na ceki,ima traga i tako to...
Rekoh nemoj me zima je jbga...Predomislim se i okacim tandjaru na rame pa polako..kad ja tamo a Marlin...   rolf9

STIJENA

• Grizli
  • *
« Reply #200 : 07-12-2012, 19:08:35 »
moj burazeru...to je naiso golem vepar pa se od straha skamenio  rollingsmaili

jadranko1988

• Lisica
« Reply #201 : 07-12-2012, 19:09:17 »
 rolf9 rolf9 rolf9 rolf9
evo mene prijatelji moji dobri stari

meraklija

• Lav
  • bilo kojom planinom ili dolinom...
« Reply #202 : 07-12-2012, 19:55:02 »
 rolf9 rolf9 rolf9 rolf9 sada ga mozes i ostaviti ovako do proljeca  rolf9 rolf9 rolf9 rolf9

Bella

• Lisica
  • Nema lova bez pravog Garova
« Reply #203 : 07-12-2012, 20:05:32 »
 brvo233 drinks

7 rem mag

• Lisica
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
« Reply #204 : 07-12-2012, 20:23:05 »
Jadan Marlin...A u k...., propade mi kečiga!  rolf9
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

marlin

• Lav
« Reply #205 : 07-12-2012, 22:06:04 »
 1099##"  vidi ti njih....na ovo nemam šta da odgovorim,išao sam na preletgusaka  folooo22, i jedan hitac i drtzg#

STIJENA

• Grizli
  • *
« Reply #206 : 10-12-2012, 17:07:34 »
vracamo se ja i buraz jednom pjeske sa ceke u neka doba noci....prosli mi do kuce sa oruzjem na ramenima...kad sutradan meni komsija vice....dijete izgleda su se opet pocele straze davat,bice rata  rolf9  rolf9  rolf9.....vidio nas kroz prozor u ta doba noci... rolf9 rolf9

KOBI

• Global Moderator
  • Mamut
« Reply #207 : 11-12-2012, 04:58:57 »
To je bilo davno a to je onaj svabo Thomas muz od komsinice vidio kad smo isli kuci sa ceke iz lova.Pa kona rekla drugom komsiji inace lovcu da je svabo vidio naoruzane  ogromne ljude patroliraju ulicom i da nije spavo cijelu noc.
A ovaj pito STIJENE da nismo mi bili u lovu a stijena rekne da nismo  tako da je svabo ostatak godisnjeg proveo nocu pored zavjese a kud ne prodjosmo jos koji put cisto da svabo ima o cemu pricat kad ode nazad u Njemacku  rolf9
« Zadnja izmjena: 11-12-2012, 04:59:38 KOBI »

KOBI

• Global Moderator
  • Mamut
« Reply #208 : 19-12-2012, 23:00:06 »
Malo preslagivao i cistio e-mail inbox kad naleti na jednu zanimljivu sliku koju sam dobio od jednog naseg forumasa jos 2008 god e sad kolije se ovako upicanio neki becar  folooo22

STIJENA

• Grizli
  • *
« Reply #209 : 20-12-2012, 14:34:24 »
Malo preslagivao i cistio e-mail inbox kad naleti na jednu zanimljivu sliku koju sam dobio od jednog naseg forumasa jos 2008 god e sad kolije se ovako upicanio neki becar  folooo22

a ovo je Robert dok je bio u pubertetu  rollingsmaili ili griješim