Autor Tema: kakvu optiku preporučujete  (Posjeta: 7222 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

jadranko1988

• Lisica
kakvu optiku preporučujete
« : 24-04-2012, 12:07:59 »
u potrazi sam za optikom pa me zanima vaše mišljenje.gledao sam u raznim oglasima pa su mi ove 2 zapele za oko,najviše radi cijene a i ne izgledaju loše.treba mi za karabin 8x57.koju bi vi izabrali i dali mogu izdržati udar?
http://www.njuskalo.hr/oruzje/optika-tasco-3-9x50-osvijetljena-koncanica-oglas-2534449
http://www.njuskalo.hr/oruzje/optika-tasco-3-9x56-nekoristeno-oglas-3043888
« Zadnja izmjena: 24-04-2012, 12:26:58 jadranko1988 »
evo mene prijatelji moji dobri stari

mr.hyde

• Mamut
  • *
Odg: kakvu optiku preporučujete
« Reply #1 : 24-04-2012, 13:18:01 »
Ja ovakvim optikama ne vjerujem ,ako bas treba niza klasa onda je Nikon dobar izbor

Walther-a ,Tasco,Umarex i ostale gdje vidis da za 60 eura imas osvijetljenu koncanicu , 16x uvecanje itd  izbjegavaj

waidmannsheil

ernis

• Zec
  • **
« Reply #2 : 24-04-2012, 13:50:43 »
Pozdrav kolega .Ovaj prvi opticki nisan bushnell baner ti nemoze izdrzati udar tvoje puke i namjenjen je za manje kalibre .Sto se tice bushnell optickih ciljnika oni ti spadaju u srednju klasu i imas kupiti u Sarajevu orginal tacnije dobrinja MilanTarget i imas garanciju od 30 godina.Sto se tice Taska samo serija titan od ovoga proizvodzaca moze da izdrzi trzaj tvoje puske ovaj konkretno koji si ti postavio to nemoze i bezveze ces baciti pare .Moj ti je savjet ako nekoga imas vani da ti posalje jer su puno jeftini .Busnell elit serije Nikon monarh serije inace nikon je ekstra nisan a i povoljan.Zrak Sarajevo jeftin i pouzdan nisan.ako mozes koju marku vise izdvojit a bogami i puno vise tu su ti Meopota Smit i Bender ,  Kahles , ,Swarovski oni ti daju dozivotnu garanciju.Na tebi je da odlucis koliko mozes moj ti je savjet Nikon .Pozdrav kolega i sretan izbor.

jadranko1988

• Lisica
« Reply #3 : 24-04-2012, 14:59:17 »

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #4 : 24-04-2012, 15:10:24 »
kinesko sr.nje koje njemacka firma prodaje.

sta jos vrijedi od optika po povoljnim cijenama je Redfield , u vlasnistvu leupolda i dosta komponenti uzimaju od njih, u medjuvremenu su stasali i proizvode sve sami.ima ih na nasem trzistu samo trebas potrazit, u novom sadu mislim da ima.

waidmannsheil

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
« Reply #5 : 24-04-2012, 15:51:20 »

sta jos vrijedi od optika po povoljnim cijenama je Redfield , u vlasnistvu leupolda i dosta komponenti uzimaju od njih, u medjuvremenu su stasali i proizvode sve sami.ima ih na nasem trzistu samo trebas potrazit, u novom sadu mislim da ima.

Aldine jesi probao SUTTER optike ??
Vidiš ja jesam i jadranko mogu ih pohvaliti provjereno a to ce ti potvrditi kolega Rasavac sa foruma koji je uzeo Red Dot takodjer SUTTER.  Meni je sa mojim drillingom kalibar je 7,65 R pravio extra grupu i ja sam sa njim prezadovoljan i imam samo rijeci hvale. Koliko ce to trajati neznam ali Rasavac ga jos ima i moze ti potvrditi da je za cjenu koju platiš optika jako kvalitetna..

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #6 : 24-04-2012, 15:54:14 »

Aldine jesi probao SUTTER optike ??
Vidiš ja jesam i jadranko mogu ih pohvaliti provjereno a to ce ti potvrditi kolega Rasavac sa foruma koji je uzeo Red Dot takodjer SUTTER.  Meni je sa mojim drillingom kalibar je 7,65 R pravio extra grupu i ja sam sa njim prezadovoljan i imam samo rijeci hvale. Koliko ce to trajati neznam ali Rasavac ga jos ima i moze ti potvrditi da je za cjenu koju platiš optika jako kvalitetna..

prijatelj iz italije je kupio i na cz550 lux 30-06 se rasula unutra sva.zvao je firmu u njemackoj ,trazili su da on plati troskove postarine do njih ,znam samo da se sa njima zaje.avao 2-3 mjeseca i na kraju odustao kupio redfield i zadovoljan je i dan danas

waidmannsheil

KOBI

• “Puška koja ne puca zahrđa.”
  • Global Moderator
  • Mamut
  • nema loseg psa,postoji samo los gazda
« Reply #7 : 24-04-2012, 16:17:23 »
Ja bih dao svoje misljenje i saznanja iz iskustva svoga i drugih kolega a odluka je tvoja.
Brat je imao Tasco optiku i bila mu je to prva optika na kojoj se i ucio pucat,i lovio bas sve i svakako.Recimo da je aktivan lovac pa i iznad prosjecno.Tu je pa neka potvrdi kakve je lijepe pogotke imao snjome.Zatim ju je prodao i dosao do Kahlesa,cisto savrsenstvo ali i cijena je visoka.
Nedavno sam dao kolegi neku americku optiku koju sam dobio od rodjaka iz USA,marka Fulifield meni do tada nepoznata ali je cijena bila 100 dolara.Kolega bambi ju je ljepo upucao i nikakvih problema sa prvih par metaka a onda nakon jednog pucnja od koncanice krstica postade x(iks)  :( :D
Drugi kolega iz Kanade sebi donio Redfield i montirao na rusku kombinaciju kal 30-06,ne lovi previse ali upucavanje i jedan odstrel je izdrzala.Sluti na dobro.
Imam jos primjera al da nepisem dalje moj zakljucak je da se sa optikom ne zajebaje,ovo od 200-300 km moze privremeno da posluzi ali problem je sto nikad ne znas kad ce otkazati,mozda bas kad bude najpotrebnije.Kad sam uzimao Leupolda trazio sam savjete od po meni ljudi koji se razumiju u te stvari,i svi su mi rekli neku granicu i model ispod kojeg da ni slucajno ne idem.Predlagali su od jeftinijih Meoptu,Busnell model Elite 4200,Leupold vx2 i sl.Sve oko 300-ak dolara u USA.Ja sam se odlucio da granicu jos malo pomjerim u uzeo sam Leupolda vx-2 za 400 eura.Prezadovljan sam..

Nema loseg psa,postoji samo los gazda

jadranko1988

• Lisica
« Reply #8 : 24-04-2012, 18:45:49 »
znači isplati je se uzeti,kažu ako neznaš šta valja znaš šta je skupo,trenutno sam u izradi kundaka za karabin a kad to završim onda ću kupiti optiku.hvala vam na savjetima. byesmaili byesmaili

Rasavac

• Lav
« Reply #9 : 25-04-2012, 01:46:13 »
da se samo nadovezem na tekstove koji su napisani, prvo da potvrdim tvrdnje hunterbih za sutter optiku, uzeo sam je polovnu, znaci ne novu, i prije nego sam je uspio montirti, mom se kolegi svidjela i ja sam mu je poklonio, stavio ju je na baikala mp 153 i ispucao s njom sepet metaka, nije ni trznula dosad
ja licno, a i kolega seter imamo nikona prostaf, relativno jeftina optika, ali odgoorno tvrdim da komotno moze u rang i sa duplo skupljim optikama. npr. uporedjivali smo i nijedna zrak optika se nemoze porediti s njom, a nova kosta oko 170,-eura, nova serija oko 200,-eura
medjutim ono sto treba napomenuti, i najbolja i najskuplja optika nece pokazati rezultate ukoliko su nosaci i montaza smece, cak sto vise, mozda je to i bitnija stavka nego sama optika

a evo i sta sam narucio, cekam da mi prijatelj donese u junu iz usa

http://www.opticsplanet.net/nikon-monarch-25-10x50-riflescopes.html
ko rano rani, nije se naspavao :-D

jadranko1988

• Lisica
« Reply #10 : 02-06-2012, 17:41:38 »
šta mislite o ovome,jeli neka kopija ili ...????cijena nije pretjerano skupa,ipak je ovo leupold,
http://www.njuskalo.hr/oruzje/optika-leupold-oglas-215399

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #11 : 02-06-2012, 17:49:41 »
ovo je vx1 najstariji model leupolda trenutno na trzistu tako da i nije pretjerano povoljan, to je 320 eur a to je mnogo para za ovaj model

mislim da je nikon prostaff dosta povoljniji a ne zaostaje nimalo za ovim modelom mozda je cak i bolji za nijansu

waidmannsheil

jadranko1988

• Lisica
« Reply #12 : 02-06-2012, 18:00:07 »
koja je njegova cijena,gdje ga nabavit

ker

• Lav
« Reply #14 : 02-06-2012, 22:07:23 »
Ovo je pravo povoljno,a Nikon je dobra optika.Sve sto se kupuje od opreme treba kupiti u inozemstvu,ako je to moguce.
Dobra Kob!