Autor Tema: Lov srndaća - srnjaka 2010,2011,2012 i 2013  (Posjeta: 56299 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
Odg: Lov srndaća - srnjaka
« Reply #165 : 04-07-2011, 22:41:21 »
Šta drugo osim čestitati na odstrelu tvojim kolegama. Izgleda da je to lovište dosta bogato srnećom divljači. Kod nas je otvoren lov vec desetak dana i do sada je odstreljen samo jedan.

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

KOBI

• “Puška koja ne puca zahrđa.”
  • Global Moderator
  • Mamut
  • nema loseg psa,postoji samo los gazda
« Reply #166 : 04-07-2011, 22:45:29 »
Lov je ocito bio i vise nego zanimljiv i uspjesan.No ne znaci nam ta suma puno ako ne kazes gdje je  ;)
Sta ti cekas Hunter jel ne lovis??

Nema loseg psa,postoji samo los gazda

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #167 : 04-07-2011, 22:49:41 »
Lov je ocito bio i vise nego zanimljiv i uspjesan.No ne znaci nam ta suma puno ako ne kazes gdje je  ;)
Sta ti cekas Hunter jel ne lovis??

Išao samo jednom, nevolim lov bez laveža psa :D  Iskren da budem neprivlači me nešto posebno a i srndaća slabo skroz ima pa mi je i drago da  se za sada dobro drzi protiv lovaca :D

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

KOBI

• Global Moderator
  • Mamut
« Reply #168 : 04-07-2011, 23:02:39 »
Ako je tako onda najbolje zabranit lov na 5 godina.Za to vrijeme unijet bar nesto svjeze krvi i poradit na prihrani zimi,cistit od stetocina i sl.
Srneca divljac je prilagodljiva i treba joj minimum da se razmnozi.

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #169 : 05-07-2011, 00:08:32 »
ma ne donosi zabrana nista baksuzima ti kad nesto zabranis njima jos sladje.kod nas vec najmanje 15 godina zabrana na srndaca pa opet potamanse u krivolovu sve

waidmannsheil

KOBI

• Global Moderator
  • Mamut
« Reply #170 : 05-07-2011, 00:31:59 »
Eh to je onda druga prica,krivolov nije opasan ako nije iz objesti ili koristi(mesari).
Odstrelit jednog srndaca koji mozda i nije bio za odstrela i nije neki prekrsaj,ali tamanit sve po redu je za ZATVORA.
Tesko se 100% drzati zakona,ja mislim i nemoguce,ali etika i savjest bi trebali biti temelj i osnova dobrog gazdovanja.
Kod nas npr. je dozvoljeno svakom lovcu godisnje odstrelit 2 srndaca,jednog skarta u junu i jednog jaceg poslije parenja,to se unosi u odstrelni list.Medjutim ako ja imam priliku da odstrelim 5 skartova ja to uradim,pisem na sebe jednog a ostale razdjelim na druge kolege koji nisu imali srece.I svi tako rade.Uvijek ima divljaci i nikad nije bilo problema.Vazno je da se divljac drzi u optimalnom broju i kvalitetu.
Tako se radi i sa sitnom divljaci,jedan fazan i jedan zec.I drugarski je ako odstrelis dva fazana da jednog dadnes kolegi.Ima tu jos caka ali se sve razlikuje od udruzenja do udruzenja.
« Zadnja izmjena: 17-07-2011, 01:02:41 KOBI »

seter

• Mamut
  • *
« Reply #171 : 05-07-2011, 09:46:10 »
Šta drugo osim čestitati na odstrelu tvojim kolegama. Izgleda da je to lovište dosta bogato srnećom divljači. Kod nas je otvoren lov vec desetak dana i do sada je odstreljen samo jedan.
Ma vi ste svoje davno potamanili, sa psima :)
A ima i sada odstrijela, sigurno, samo ne prijavljuju ljudi. Na ovom terenu gdje sada lovim zadnjih godinu-dvije se uvelo dosta reda. Ova ekipa je nemilosrdna prema krivolovcima, a od kraja sezone tu nije pušten pas! To puno znači. Nevjerovatno kako se brzo oporavila srneća divljač!
Da se u ovoj zemlji poštuje zakon, i bez zabrane lova bi u roku od dvije godine imali vrhunska lovišta, prepuna divljači!

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #172 : 14-07-2011, 13:20:20 »
Ako je nemilosrdna prema krivolovcima, kako to da tebe pozivaju da im budeš gost ??  :DDDD   Kod nas je otvor sad u subotu ponovo a ja na poslu tako da mi je sad lakše reći zašto nisam išao, morao sam raditi hehehe..

django

• Vjeverica
  • *
« Reply #173 : 26-08-2011, 01:11:42 »
Pozdrav .

U mom LD se desavaju neke cudne stvari . Uplata na srnjaka ove godine je 30 KM , kvota ostrela je  15 jedinki . I tvoje je samo da sutas.

Lovim sa karabinom kal. 7x64  Swarovski optic 6x42 zrno RWS kegelspic 9 gr. i karabin 223 Tasco TITAN optic 3-9X50 i SP Zrno  . U lovu obavezno koristim dvogled i naslon pri pucanju i nikad , nikad ne pucam preko 200 m. Jer to nije lovacki tj. dolazi do cestog ranjavanja i gubitka divljaci.

Pokusao sam staviti par fotki ostrela srndaca ovdje ali neide. Pa bi molio moderatora da me obavjesti  kako da postavim fotke .
Za sad od mene toliko .

« Zadnja izmjena: 31-08-2011, 23:49:04 django »
Dobar pogled !

Rasavac

• Lav
« Reply #174 : 26-08-2011, 01:30:15 »
imas ovdje kad otvoris prozor za unos texta pise iznad   "add image to post",  stisnes to i slijedis upute, stavi samo jos da je family safe i to je to

radujemo se fotkama
ko rano rani, nije se naspavao :-D

Dejan Golic

• Zec
  • **
« Reply #175 : 26-08-2011, 08:03:08 »
Kod kalibra 7x64 RWS KS je 8 grama. Kalibar 30-06 koristim za svu divljač i zrno od 9,7 grama, padaju srndaći i veprovi kao pokošeni. Teže zrno nema potrebe jer je 9,7 univerzalno. Provjereno 25 DS i 10 SR.  :D

karlo

• Zec
  • **
« Reply #176 : 26-08-2011, 14:47:26 »
Da ne kazete da sam sjedio prekrizenih ruku.
Jedno staro grlo u opadanju.
Vecernja ceka, pucano sa stolice, sjedeci, oba lakta na koljenima, kombinacija Brno, optika leupold 3-9x40, Kal. 5,6x50 Mag., Hinterberger KS 3.6 gr., daljina 90 koraka, ostao 5 m od nastrela, bez izlazne rane.
Plecke sa dosta podliva iskoristene za cobanac.

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #177 : 26-08-2011, 15:27:14 »
Bravo lovčino, svaka čast.. 

karlo

• Zec
  • **
« Reply #178 : 26-08-2011, 23:36:50 »
Hvala Hunter. Da smo se sreli prije 3-4 godine kada je bio u punoj snazi a ovako...
Zivio je toliko dugo zato sto je bio skoro medju kucama pa ga tamo nitko nije trazio. Nebi ni ja da nisam dobio tip od jednog susjeda i moram priznati da mu nisam povjerovao al`eto bio je u pravu.

sawa

• Lisica
« Reply #179 : 27-08-2011, 12:31:10 »
Lep ulov svaka cast.
Evo nesto iz Banata