Autor Tema: Legalizacija M48, PAP-ovka, M76 snajper???  (Posjeta: 29521 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shrek

• Vjeverica
  • *
Legalizacija M48, PAP-ovka, M76 snajper???
« : 30-12-2010, 23:16:37 »
Pozdrav svim sadasnjim i buducim lovcima.

Trazim pusku ocu pa pored ovih standardnih sacmara, karabina i kombinirki nailazim i na jako cudne oglase gdje ljudi prodaju navedene puske kao lovacke???

Jel to moguce kupiti M48, PAP-ovku i uz odredjene prepravke legalizovati?

Ako jeste da li neko moze da napise proceduru, mada ni gotove nisu skupe (M48 i PAP za citavih 250-300KM a vidio sam i ovaj snajper za 1.8000KM)

Ako se kupi neregistrovana puska, neobradjena znaci, kome se javiti, ko vrsi legalizaciju, prepravke, ateste?

HVALA!!!

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
Odg: Legalizacija M48, PAP-ovka, M76 snajper???
« Reply #1 : 30-12-2010, 23:31:49 »
Pozdrav Shrek i dobro došao na forum!

Ja mislim da je trenutno to nemoguće legalno uraditi ! Dakle nemože se legalizovati takva puška ako nema već papire. puške koje su do sada registrovane a bile su vojne, samo sa određenim prepravkama su amnestirane. Amnestija je do sada radjena mislim dva puta , a sve u svrhu da ljudi koji kriju oruzje po kućama legalizuju ili predaju takvo naoruzanje. Prije nekoliko dana sam čuo da bi se ponovo moglo desiti da se pokrene ta akcija iz MUP-a a u tom slučaju bi bio duzan ako već imaš ili sada kupiš tu pušku bez papira, donjeti je u Mup, oni tvornički broj unesu u komp. i ako takvu pušku niko nepotrazuje izdaju Ti papire. Poznato mi je  da su na takav način legalizovane mnoge papovke, koje su prepravljene na 3 metka i skinut im je onaj skrivač plamena, M48 takodje sa preradjenim kundakom ima ih veliki broj u Lovačkim društvima, kao i Vojni snajperi PASP-ovi (njih je već manji broj)
« Zadnja izmjena: 31-12-2010, 00:53:57 HunterBiH »

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #2 : 31-12-2010, 00:20:00 »
I ja sam cuo da bih mogla biti ponovo legalizacija

Carinik

• Global Moderator
  • Vuk
  • "DOBAR POGLED"
« Reply #3 : 31-12-2010, 08:00:05 »
Sto se tice legalizacije vojnog oruzja i prilagodbe na lovacko, prije par godina je to moglo proci...sada je vec zakonska regulativa mnogo drugacija. Ja licno posjedujem PAP kalibra 7.62x39, puska je kompletna preradjena, skinut joj je skrivac plamena, postavljen karabinski nisan, zamjenjen podkundak i kundak, hvat, te gornji dio ogoljen sto radi estetike a sto radi smanjenja tezine, naravno smanjen je i kapacitet okvira, Puska je uredno na dozvoli kao lovacko oruzje, a dozvolu sam dobio u vrijeme legalizacije bez problema...posto mi trenutno stoji kod oca slikat cu je sutra u lovu pa cu postaviti slike.

shrek

• Vjeverica
  • *

remington

• Lisica
  • cijev je sipka kroz koju je provucena rupa
« Reply #5 : 31-12-2010, 11:55:14 »
pozdravljam drustvo,

otac i ja posjedujemo legalno dva karabina M48ce preradjene..kod njih nema puno prerade samo kundak novi i to je to...jeste mali i rucicu zatvaraca...moj je vec otisao u penziju jer mu cijev nije vise ni za sto..a kod oca je kao nov..s tim da kod njega nema ni grb ni preduzece 44 nista saamo broj serijski....inace otac ga je dobio od nacelnika policije kad je odlazio u penziju novog kao poklon...svi sumnjaju da se radilo o njemackom karabinu

moj je savjet kad vec kupujes karabin da to bude nov ili vec od nekog ko ima karabin ali da je ocuvan...jer sto das za ove vojne stvari dok to sve sredis bolje je kupiti nov lovacki karabin pa makar to bio i IZH 18 (kiplauf)

sretni praznici i dobra kob
Dati nekome drugu sansu je isto kao da mu dajes drugi metak za pistolj, jer te prvi put promasio !

Carinik

• Global Moderator
  • Vuk
  • "DOBAR POGLED"
« Reply #6 : 31-12-2010, 15:26:07 »
Da ja sam zaboravio da mi je i rucica zatvaraca prepravljena...
Ukoliko neko zeli da nabavi odlican karabin za relativno povoljnu cjenu ja preporucujem Karabin Češka Zbrojovka 550 lux (oko 1600-1700 KM na prvi upit u firmi KM Trade) i to u kalibru 223.rem, vrlo lagana i reklo bi se mala, zgodna puska. Kalibar 223.rem je ekvivalent kalibru 5.56 NATO, municija relativno dostupna (3 uvoznika u BiH) nema jacinu 30-06, ali opet dovoljno jak za srndaca itd.

shrek

• Vjeverica
  • *
« Reply #7 : 31-12-2010, 15:57:26 »
nek stari sebi kupi neku bokericu 12-ku a ja cu mu za poklon kupiti M48, ima ih po 200-250KM legaliziranih
jel mogu 2 puske na jedan oruzani list ili kako vec?
ja nisam lovac...jos :)

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
« Reply #8 : 31-12-2010, 16:21:52 »
ma može pet pušaka, nije to problem :)

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

remington

• Lisica
« Reply #9 : 31-12-2010, 17:03:48 »
kod nas jedan pruzni list tri oruzja mogu...a inace mozes imati arsenal cijeli samo ne smiju biti isti kalibri
Dati nekome drugu sansu je isto kao da mu dajes drugi metak za pistolj, jer te prvi put promasio !

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #10 : 31-12-2010, 17:30:03 »
TO je pravo smjesno da nesmiju biti isti kalibri nevidim logiku tu

remington

• Lisica
« Reply #11 : 31-12-2010, 17:43:34 »
nemam pojma ali je tako...sta da se radi   8)

Carinik

• Global Moderator
  • Vuk
  • "DOBAR POGLED"
« Reply #12 : 01-01-2011, 17:54:32 »
Nije to bas tako da nemogu biti isti kalibri, moj punac recimo posjeduje kolekciju od nekih 7 8 pusaka a 3 su mu u istom kalibru....ogranicenja su vezana za tip oruzja se odnose na kratko naoruzanje. Tako npr. Ako posjedujes jedan pistolj onda nemozes kupiti ponovo pistolj nego mozes recimo revolver koji je sasvim drugi tip oruzja. Dva pistolja mozes posjedovati jedino ukoliko si sportski strijelac, ali tu je i procedura nabavke malo drugacija. Istini za volju ovo se odnosi na kanton u kom ja zivim, jos uvjek ne postoji jedinstven zakon o tome na nivou drzave ili bar entiteta

Carinik

• Global Moderator
  • Vuk
  • "DOBAR POGLED"
« Reply #13 : 03-01-2011, 14:16:23 »
Ljepota poroka :)  preradjeni M48

remington

• Lisica
« Reply #14 : 03-01-2011, 16:56:05 »
sto jest jest...stvarno ljepota