Autor Tema: Lovački ispit  (Posjeta: 9478 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
Lovački ispit
« : 02-10-2010, 21:24:00 »
Mnogi od nas su polagali lovački ispit iz raznih skripti i pomagala. Imam neka pitanja kao i odgovore u vezi lovačkog ispita pa ako nekom treba neka se ovdje javi.
« Zadnja izmjena: 15-06-2012, 17:28:08 mr.hyde »

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

Ibrahim Sut

• Vjeverica
  • *
Odg: Pitanja za lovački ispit
« Reply #1 : 07-10-2010, 22:15:21 »
pozdrav, prije svega mene zanima u vezi lovackog ispita. Ja imam prirucnik od 1981.godina pa me zanima mogu li s tim prirucnikom polagati? A i usput jel tesko i otprilike kakva su pitanja? Unaprijed se zahvaljujem
pozdrav

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #2 : 07-10-2010, 22:35:22 »
U biti je to skoro pa sve isto. Ja sam ucio iz priručnika koji je stampan u Sarajevu 1991 god koji je izdao SLO BiH. Pitanja koja sam imao i  taj prirucnik iz kojeg sam čitao su iz Crnogorskog saveza. Nikakvih razlika nema.
Iskreno mislim da je u tom priručniku 90 % stvari isto, ovdje je možda samo malo prošireno.

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #3 : 15-10-2010, 23:30:31 »
pozdrav, prije svega mene zanima u vezi lovackog ispita. Ja imam prirucnik od 1981.godina pa me zanima mogu li s tim prirucnikom polagati? A i usput jel tesko i otprilike kakva su pitanja? Unaprijed se zahvaljujem
pozdrav
Ibrahime evo jedno pitance kako bih ubio zeca u djetelini puskom sacmaricom na nekih 30metra opisi mi kako bi ga ubio a da mu samo vidis glavu a od djeteline se ostali dio tjela ne vidi pazi pucas sacmom 3.5mm klibar 12/70 bili sa naslona ili sa ruka gađo.

Sanjo

• Gost
« Reply #4 : 16-10-2010, 20:09:00 »
čuvaj se i dobro razmisli dragi Ibrahime....ovo pitanje je eliminacijsjo....

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #5 : 16-10-2010, 21:03:30 »
čuvaj se i dobro razmisli dragi Ibrahime....ovo pitanje je eliminacijsjo....
Heehehehhe sad Ibrahim hoda od lovca do lovca i pita za odgovoe i savjete da dobro utvrdi kako bi ga smustafio najlakse ;D

Sanjo

• Gost
« Reply #6 : 18-10-2010, 20:15:33 »
rokni ti zeca Ibrahime ali šuti da niko ne zna...mislim da bih ja ovako odgovorio :)         

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #7 : 18-10-2010, 21:26:16 »
Svima je znano da Mi lovci volimo zbijati sale na svoj a i na tudji račun. Kod nas na forumu postoji poseba rubrika "Sve osim politike" i tu smo rezervisali mjesta za neograničen broj dobrih tema i zezancija. Drage kolege, zamolio bih Vas da ako možete, pomognete našem kolegi Ibrahimu u odgovoru na njegovo pitanje o priručnicima. Naravno ako imate nekih savjeta da mu ponudite, pomognete koliko možete jer i sami ste prolazili kroz istu ili sličnu situaciju.  Pomozimo ne samo njemu, već i drugima koje interesuje isto a koji će danas sutra čitati sve ovo što mi pišemo po našem forumu.
« Zadnja izmjena: 18-10-2010, 21:42:01 HunterBiH »

Rasavac

• Lav
« Reply #8 : 18-01-2011, 23:38:19 »
@ hunterbih:  iako je ovo bebino pitanje bilo "navlakusa" , kod nas se desio jedan slucaj gdje je lovac pripravnik oboren na slicnom pitanju. pitanje je bilo:  vidis zeca u visokoj psenici? kako bi mu se prisuljao i odstrijelio ga, da te ne osjeti.
neznam sad tacno sta je covjek odgovorio, al znam da ga je oborio rekavsi mu da je tad lovostaj i da se tad zec ne lovi.

na ovo drugo o posjetama, kod vas je dobra tarifa za goste, kod nas je nebitno domaci ili strani gosti , tarifa je 100,-KM sto je besmisleno
ko rano rani, nije se naspavao :-D

seter

• Mamut
  • *
« Reply #9 : 19-01-2011, 16:34:12 »
rokni ti zeca Ibrahime ali šuti da niko ne zna...mislim da bih ja ovako odgovorio :)       
E Jablaničani, Jablaničani... Sreća pa nemate kera za zeca. Inaće ga ni djetelina ne bi spasila  ;D

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

seter

• Mamut
  • *
« Reply #10 : 19-01-2011, 16:42:43 »
pozdrav

Na ovoj stranici se može skinuti kompletan priručnik za polaganje. Ovo je priručnik crnogorskog saveza. (Na desnoj strani ove web adrese ima download)
http://lovackisavez.me/prirucnikzapolaganje.html

ps: Na stranici bajnog LSBiH ima samo cjenovnik priručnika  :D

Avdzija

• Zec
  • **
« Reply #11 : 19-02-2012, 18:10:02 »
Naš Priručnik za lovce (a sadrži sav sadržaj kojim su obuhvačena pitanja na lovačkom ispitu) je novi a novi je i Zakon o lovstvu i ne može s u jednoj državi(odnosno entitetu) polagati lovački ispit po planu i programu druge države............SLO BiH odnosno Stručni savjet iz saveza je malo "živnuo"pa u zadnje vrijeme već izlazi stručne literature ...................telefon sekretara Kenana o33 668 209
« Zadnja izmjena: 19-02-2012, 18:16:23 Avdzija »
Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #12 : 19-02-2012, 21:19:02 »
Ja sam takodjer polozio iz ovog crnogorskog odnosno pitanja koja su ponuđena u skripti koja se moze skinuti na njihovom portalu identična su našim pitanjima.
« Zadnja izmjena: 19-02-2012, 23:45:12 HunterBiH »

seter

• Mamut
  • *
« Reply #13 : 19-02-2012, 23:40:13 »
Razlike mogu biti po pitanju zakona. A lovstvo je lovstvo. Ovdje ili u Nigeriji... Nauka nema granicu. A ovaj priručnik je dostupan online.

GARY

• Zec
  • **
« Reply #14 : 20-02-2012, 17:23:41 »
Da odgovorim kolegi Avdadžiji . Nije tačno da sva pitanja na lovačkom ispitu se nalaze u priručniku znam to jer je dosta pitanja bilo iz zakona o lovstvu ,polago sam prije dva mjeseca .Bilo je pitanja o gospodarenju lovištva kojih nikako nema u priručniku. Zapamtio sasm pitanje koje glasi "da li se smije iznositi iz države visoko rangirani trofeji" . U priručniku piše da ne smiju dok nedođu na četvrto mjesto a u zakonu piše da smije ako odobri ministar. Ja sam to pitao komisiju a i tako im rekao a oni mi kažu da napišem kako je u priručniku i rakoše mi da sam upravu i ako neko nije siguran oko pitanja o zakonu i gospodarenju da će im pomoći jer nečega nema u priručniku.