Autor Tema: Mladi pas u lovu na divlje svinje  (Posjeta: 4324 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Peca

• Lisica
Odg: Mladi pas u lovu na divlje svinje
« Reply #30 : 04-03-2012, 15:22:51 »
Evo i boni je bio malo na obuci na divlju svinju sve bolje uzima stari trag sto mi je drago jer se nelovi iskuljucivo svinja sa njim nego goni i sitnu divljac.

Posavac boni na tragu

Bella

• Lisica
  • Nema lova bez pravog Garova
« Reply #31 : 04-03-2012, 15:35:02 »
Dobar. :).

biginer

• Lisica
« Reply #32 : 04-03-2012, 16:36:43 »
koliko je tvoj star lijep je  brvo233

Peca

• Lisica
« Reply #33 : 04-03-2012, 17:15:58 »
Star je 2godine i 9mjeseci.

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
« Reply #34 : 04-03-2012, 22:44:24 »
Evo i boni je bio malo na obuci na divlju svinju sve bolje uzima stari trag sto mi je drago jer se nelovi iskuljucivo svinja sa njim nego goni i sitnu divljac.

Posavac boni na tragu

jeli našao ?

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

Peca

• Lisica
« Reply #35 : 04-03-2012, 22:53:47 »
Nije nasao vepar je otisao predaleko i u susjedno loviste.

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #36 : 04-03-2012, 23:15:29 »
Nije nasao vepar je otisao predaleko i u susjedno loviste.

Fino je uzeo trag, koliko se zadrzao ?

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

Peca

• Lisica
« Reply #37 : 05-03-2012, 14:33:27 »
Nije se previse dugo zadrzao mozda oko 500m ali nisam ga htjeo ni navoditi vise jer sam vidio da je vepar otisao prema susjednom lovistu a daje ostao u mom lovistu naveo bih ga ponovno ali ovako nisam.Mislim da ce krenuti dalje ici po tragu kad bude malo iskusniji jer tek sam ga ove godine poceo forsirati na svinju.meni i netreba da hoce otici previse daleko za tragom maksimalno mozda 1km jer obiđem dosta terena i svinju po snijegu uvijek lociram u relativno malom prostoru.

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #38 : 05-03-2012, 15:30:48 »
Nije se previse dugo zadrzao mozda oko 500m ali nisam ga htjeo ni navoditi vise jer sam vidio da je vepar otisao prema susjednom lovistu a daje ostao u mom lovistu naveo bih ga ponovno ali ovako nisam.Mislim da ce krenuti dalje ici po tragu kad bude malo iskusniji jer tek sam ga ove godine poceo forsirati na svinju.meni i netreba da hoce otici previse daleko za tragom maksimalno mozda 1km jer obiđem dosta terena i svinju po snijegu uvijek lociram u relativno malom prostoru.

Ma dobar je on, da si isao za njim i imao namjeru naci svinje nasao bi ih sigurno. Na klipu vidim nije štekao trag, jeli inače šteka na tragu ?
Ja volim kad pas ode dalje za tragom..

Peca

• Lisica
« Reply #39 : 05-03-2012, 17:30:28 »
Ne oglasava se na starom tragu samo na friskom kada nađe svinje i goni ih tada je sljedoglasan i to pravo gusto kevce kada ih nađe i ima dosta glasa i dok ih goni kao i dok goni lisicu.

Bella

• Lisica
« Reply #40 : 05-03-2012, 17:43:13 »
Tako i moj mladi ker po tragu ide odlicno .trkom ide po svjezem tragu ali ne stekce..neki dan sam ga gledao po tragu zeca to je milina kako prati iz doline u dolinu ali nema glasa..bio sam na hranilice ga odveo na povodcu i pustao ga na trag divlje svinje ide odlicno samo jos da nesto frci da on zna zasto ide..a zadovoljan sam zasad nema ga nekad i po 20 minuta....i ima jedna zanimljiva da kad pas jede svinjski izmet bice nesto od njega ,a ovaj moj pase li pase...hahah kertrag#

Peca

• Lisica
« Reply #41 : 05-03-2012, 18:03:42 »
Ma kevce ovaj moj po svjezem dobro samo nejavlja stari trag svinje.

Bella

• Lisica
« Reply #42 : 05-03-2012, 18:09:09 »
Ma ovaj moj  nema dvije ciste od divljaci....nije radito sa njim ....ufercicu ja njega.. kertrag#

biginer

• Lisica
« Reply #43 : 10-03-2012, 05:44:26 »
moj se javi na frisak trag svinje samo nesmije da goni  :D :D a vidjeli smo bella i ja kujicu nema vise od 5 do 6 kila kako goni divljeg macka i stjera ga u rusevinu pale kuce tu ima samo ulaz kujica sama kost i koza udje unutra rat a nasa dva heroja samo trce okolo rolf9 rolf9

mpeca

• Lisica
« Reply #44 : 10-03-2012, 22:51:11 »
Cuvam ja jednu staru kuju sada ima devet godina mala je rastom ali je jednom u gataru u Grbavcu selu blizu Nisa preplivala vodu usla u rupu u obali gde se vepar sakrio i isterala ga napolje.  Sad mi je zao sto nikada nisam snimao svoje kerove kako rade u Gataru a verujtemi imalo se sta videti...Sto se tice javljanja na stari trag to i nije dobro jer je obicno ta divljac daleko i trazi jaku grupu koja je u stanju da i desetak kilometara da prati kera sve dok na legalu ne zalaje.Takvi psi su retkost da prate ceo dan trag  na terenu gde ima dosta druge divljaci a da nemenjaju trag .Takav je bio pokojni Bobi sada takvog kera nazalost nemam ni ja a ni moji drugari... Odlicni su ali za svez nocasnji trag ili od sinoc  ali za trag od nekoliko dana ne...Z taj trag treba vanserijski nos...