Autor Tema: baikal MP 153  (Posjeta: 23242 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Beba

• Grizli
  • *
baikal MP 153
« : 28-01-2011, 00:13:21 »
Nisam ljubitelj poluautomackog oruzja al ovo bi mogo i volio kupiti iskljucivo za DS bih ga koristio ni u kakvu drugu svrhu radi se u kalibru 12/76 i 12/89 podesivi cokovi ekstra kvaliteta, vidim dosta lovci u BiH ga kupuju i cjene kao kvalitetno oruzje a niske cjene  ;D. 

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
Odg: baikal MP 153
« Reply #1 : 28-01-2011, 14:43:22 »
Koja im je cjena Beba ? Gledao sam kod kolege Zečara sličnu a ako ne i istu. Evo neka ti on kaže da je koristi drugu godinu i sad hoće da mjenja kundak na njoj. Jednoistavno je teško nišaniti sa njom. Kad popusti malo kundak i napravi luft neki od 2 do 3 milimetra i obori kundak unazad druga je priča, samo što to nije to. Kuhano bukovo drvo a i nije čemu  ni estetski.

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #2 : 28-01-2011, 19:10:36 »
Neznam sta bih reko ja licno nisam ljubitelj nikad bio poluautomata nikakvih jer to je za mene i moj ukus vojno naoruzanje a ne lovacko kazem za mene, al eto mozda nekad nabavim petometku ovu bas navedenu i strogo bih je za DS koristio. Sto se tice kvalitete ima ovdje dosta raje sto je koristi i svi se zadovoljni nitko se nije jos pozalio ni na drvo ni na čelik(a postoje i testovi koji su rađeni nakon 50 000 ispaljeni patrona), a ima i ona verzija sa plasticnim kundaktom  ona jos bolja bar za mene kad bih ja uzimo. A sto se tice nisanjenja to neznam nisam nisanio ni puco a vidim dosta raje stavlja crvenu tacku,a licno nevidim sto bi predstavljalo problem nisaniti. Cijene je oko 750KM nove u prodavnici pa do 800KM zavisi od radnje do radnje. Ako ikad budem uzimo gledacu sa plasticnim kundaktom kao sto je na ovom video linku gdje se vidi dosta o ovoj makinji :
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=--GbVKwDfNU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=--GbVKwDfNU</a>
« Zadnja izmjena: 28-01-2011, 19:31:57 HunterBiH »

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #3 : 28-01-2011, 19:33:05 »
Test je mrak :)) Pravi ruski hehehhehe

P.S  Jesi primjetio da mu je zastekao  zatvarač na 2,20 minuti video klipa :)
« Zadnja izmjena: 28-01-2011, 19:35:05 HunterBiH »

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #4 : 28-01-2011, 19:51:00 »
hahaha jesam to sam primjetio a jesi li ti primjetio da je tad pa puski i u puski bilo lopata blata i prljavstine  ;D ;D ;D u vodi je malo plakne ko ciganka guzu i idemo dalje  ;D ;D ;D zasteko bi zis ovako prljav a ne petometka. Drugo sto sam zaboravio odgovoriti u proslom postu drvo nije bukovo nego orah samo nije kvalitet . Uh gdje sad ce seter  ;D

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #5 : 28-01-2011, 19:52:00 »
hahaha jesam to sam primjetio a jesi li ti primjetio da je tad pa puski i u puski bilo lopata blata i prljavstine  ;D ;D ;D u vodi je malo plakne ko ciganka guzu i idemo dalje  ;D ;D ;D zasteko bi zis ovako prljav a ne petometka. Drugo sto sam zaboravio odgovoriti u proslom postu drvo nije bukovo nego orah samo nije kvalitet . Uh gdje sad ce seter  ;D
Moguće da je orah. al Zečar reče da je kod njega kuhana bukva !!

Beba

• Grizli
  • *

Sanjo

• Gost
« Reply #7 : 28-01-2011, 20:20:26 »
Evo linka gdje sve lijepo pise
 http://www.zrno.ba/zrno/index.php?option=com_content&view=article&id=126:baikal-mp-153&catid=43:lov&Itemid=56

Moja je teška 3,5 kg a kundak je kuhana bukva sigurno ( sad sam pprovjeravao u njenom prospektu) a promjenjljivi čokovi su unutrašnji......

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #8 : 28-01-2011, 20:24:21 »
 http://www.zrno.ba/zrno/index.php?option=com_content&view=article&id=126:baikal-mp-153&catid=43:lov&Itemid=56

Moja je teška 3,5 kg a kundak je kuhana bukva sigurno ( sad sam pprovjeravao u njenom prospektu) a promjenjljivi čokovi su unutrašnji......

To je kod tebe kineska kopija druze hehehehhe, šalim se. Moguće da rade i jedan i drugi kundak . Pa kad ima i plastični zašto nebi bili i od bukve i oraha.

Sanjo

• Gost
« Reply #9 : 28-01-2011, 20:33:03 »

To je kod tebe kineska kopija druze hehehehhe, šalim se. Moguće da rade i jedan i drugi kundak . Pa kad ima i plastični zašto nebi bili i od bukve i oraha.

lovimo zajedno pa ti kundak ne mogu sakriti :) :) :) vidjećeš da je bukva ito "prvoklasna" kuhana u vodi bez kamenca :) :) :)

Rasavac

• Lav
« Reply #10 : 28-01-2011, 21:06:29 »
ovo je dokazano jedna veoma kvalitetna puska, u polimerskoj verziji je imaju trojica kolega kod mene, i kunu se u nju. ja sam takodjer imao priliku nositi je i mogu samo prenijeti najbolje utiske
jednom prilikom smo ispucali preko 100 metaka, gadjajuci metu. nije ni jednom ni nagovjestila na stekanje nit sta slicno.
cijena puske se krece od 850,-KM (doduse na sajmu u bl)  pa do 1100,-KM u kamuflaznoj verziji. ima cak i u super magnum verziji 12/89, bila je za 950,-KM u jacimovicu
ko rano rani, nije se naspavao :-D

seter

• Mamut
  • *
« Reply #11 : 28-01-2011, 21:45:46 »
Koja im je cjena Beba ? Gledao sam kod kolege Zečara sličnu a ako ne i istu. Evo neka ti on kaže da je koristi drugu godinu i sad hoće da mjenja kundak na njoj. Jednoistavno je teško nišaniti sa njom. Kad popusti malo kundak i napravi luft neki od 2 do 3 milimetra i obori kundak unazad druga je priča, samo što to nije to. Kuhano bukovo drvo a i nije čemu  ni estetski.
Šta si bolan očekivao od Bajkala? Korijen od oraha, ili da je lijepa???
Kad budeš htio petometku, ja ću te odvesti da biraš! A dobiješ i dodatak da kundak koriguješ po visini i dužini! Plus orahovina, dizajn... A po istoj cijeni kao ta ruska! (mada, ta ruska dere opasno! Mora se priznati!)

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

seter

• Mamut
  • *
« Reply #12 : 28-01-2011, 21:50:11 »
Veliki broj poslijeratnih Bajkalovih pušaka ima bukov kundak! Pogledajte malo bolje! A kundak u cijeni učesvuje minimalno 30%! Kod vrhunskih pušaka, i duplo povečava vrijednost puške. Mislim da je bolje uzeti ovu petometku sa polimerskim kundakom! Ima je moj jaran, dobra je.

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

Sanjo

• Gost
« Reply #13 : 28-01-2011, 22:00:14 »
Veliki broj poslijeratnih Bajkalovih pušaka ima bukov kundak! Pogledajte malo bolje! A kundak u cijeni učesvuje minimalno 30%! Kod vrhunskih pušaka, i duplo povečava vrijednost puške. Mislim da je bolje uzeti ovu petometku sa polimerskim kundakom! Ima je moj jaran, dobra je.

i ja sam mislio uzeti ovu sa plastikom ali tad nije bilo pa sam se odlučio za ovu  (cijena bila ista) prije 2 godine u Lovcu u Mostaru 990 KM

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #14 : 28-01-2011, 22:05:12 »
Mozes sad uzeti ja mislim taj plasticni i samo namontirati( i jeboje onda mamu crv sto uđe u nju  ;D ;D ;D i kisa.