Autor Tema: "VUČIJI DANI NA OZRENU 2011"  (Posjeta: 892 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
"VUČIJI DANI NA OZRENU 2011"
« : 31-01-2011, 17:08:15 »
Tradicionalni 11 -ti lov vuka na planini Ozren održava se i ove godine. Ovo je poziv svim zainteresovanim da se odazovu na ovu sada sigurno najveću lovno-turističku manifestaciju na Balkanu. Lov se odrazava 19.02.2011. godine. Obezbijedite na vrijeme mjesto, jer je broj ucesnika ogranicen Sve informacije na telefon 065 563 170 ili putem portala www.lufazan-doboj.com, ili na e mail: office@lufazan-doboj.comOva e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript posaljite spisak lovaca ucesnika. Na našem portalu će biti elektronski obrazac koji ćete moći preuzeti i popuniti i vratiti nazad.

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

KOBI

• “Puška koja ne puca zahrđa.”
  • Global Moderator
  • Mamut
  • nema loseg psa,postoji samo los gazda
Odg: "VUČIJI DANI NA OZRENU 2011"
« Reply #1 : 02-05-2011, 01:51:03 »
Nisam nikad bio na ovoj hajci na Ozrenu,ali isao je moj brat(na slici s prekrstenim rukama)
Ne sjecam se rezultata hajke al sam cuo da je svake godine broj lovaca zavidno velik i da je druzenje na nivou.
Eh a zasto nikad ne bih otisao i prisustvovo takvom dogadjaju je zato sto tu obicni i lovci koji nemaju neku vezu ne vide ni v od vuka,najbolje pozicije zauzmu guzonje i domaci lovci,a ostale rasporede po mjestima gdje divljac nije prosla zadnjih 50 godina.
Dalje zasto mi se ne svdja hajka na Ozrenu,ceke ili standovi se postavljaju tako kako ide i put uz planinu tj spiralno,pa se dogadja da ispred i iza nas imaju drugi standovi i sam stand je znaci u vise redova pa ako si zadnji i ako nesto naidje mora proc kroz sve standove ispred.Opasno je i zbog pucanja.
Sad ako nije tako nek me ispravi ko je bolje upoznat,ja sam ovako cuo iz prve ruke.

« Zadnja izmjena: 05-05-2011, 01:58:24 KOBI »

Nema loseg psa,postoji samo los gazda

lovac GR

• Mamut
  • *
« Reply #2 : 10-06-2011, 20:51:40 »
Kolega nisi ništa ni propustio što se tiče lova ja sam bio,jedino poslije lova je druženje meni bilo extra.
Kao što si napisao najbolju poziciju uzimaju guzonje a nas su bacili negdje bez veze,pošto nas je bilo puno ostavljali su po dvojicu a negdje i trojicu a razmak između  25-30 metara jedni od drugih a ispred i iza da ne pričam ja sam čak i na motorolu čuo kako kažu razbacaj to samo da prije završimo i tako neke stvari da mi se bukvalno zgadilo ta organizacija lova a dok je zabavni dio uz druženje,večeru,tombulu bio odličan,dobio sam hlače i optiku :D Nije ništa ubijeno taj dan ali sutra dan je ubijen šakal i to je to,sve je bilo kako ti je brat rekao :)
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
« Reply #3 : 10-06-2011, 21:28:26 »
Zaključak ?  Treba se prijaviti samo za zakusku :D

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

dado

• Lav
« Reply #4 : 31-10-2011, 08:11:16 »
Nazalost kod nas tih tkzv. organizovanih lovova i nema bas mnogo, ali to nije razlog da mi sami a hvala bogu -ima nas,
pocnemo organizovati lovove, druzenja, feste,...itd pa ko je u situaciji da dodje neka dodje a ko nije bice drugih prilika.
Treba malo razmisliti o tome, kako , gdje, kad, smjestaj, lov, hrana, pice, ucesca itd,
Mislim da to nije nemoguca misija a i forum bi bio bogatiji.... drinks

nesos

• Zec
  • **
    • odgajivacnica pasa
« Reply #5 : 18-12-2011, 09:46:47 »
Da to je zaista dobar predlog! Podrzavam.
Velika je nesreća kad čovek ne zna šta hoće, a prava katastrofa kad ne zna šta može.