Autor Tema: Ruske i Turske puške (poredjenja)  (Posjeta: 84560 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Beba

• Grizli
  • *
Odg: Ruske i Turske puške ( komentari)
« Reply #30 : 11-02-2011, 00:06:56 »
Mislim da se dovoljno pisalo o ovim puskama uglavnom IŽ je bolji  ;D nikad se mi necemo sloziti oko ovog svak ima svoje iskustvo misljenje ukus i slicno. U ostalom da smo svi istog misljenja nebi valjalo nebi teme bile zanimljive  ;D. Razmisljo sam oko ruski i turski dugo i odluka je pala : Neka meni moje kragujevke  ;D

lovac GR

• Mamut
  • *
« Reply #31 : 11-02-2011, 09:50:31 »

Pa, jeste istina, priznajem, "Kud svi Turci- mali Mujo neće"!  ;)
Volim biti malo drugačiji. A što se tiče kvaliteta Bajkala, stručnjaci u Srbiji su rekli da su kompletne serije koje su uvezene u Srbiju imale identičnu grešku! Drugo, logično da kvalitet opada u zemlji koja je ekonomski propala. Sa druge strane, morate se složiti da je Turska u ekspanziji. A što se tiče tradicije, a po čemu to Rusija ima veću tradiciju od Turske? Jeste IŽ fabrika jedna od najstarijih, ali zato u Turskoj ima oko 60 fabrika lovačkih pušaka! Pa Bereta je u svoju grupaciju ubacila neke Turske firme. Huglu je na USA tržištu pod imenom Zbrojovke, Sarsilmaz radi za S&W, kupio je Bernardelija, radi za Colt...itd. I na kraju, a koji su to stručnjaci rekli da turske puške nisu dobre, ili da je Bajkal bolji od bilo koje druge firme?? Sve što sam pročitao o turskim puškama je izuzetno pozitivno. Od članaka u Kalibru, do foruma u Srbiji, Hrvatskoj, Engleskoj, USA...
I opet, priznajem, neću reči da nije dobra, ali nije ni lijepa. A ako za iste pare mogu kupiti ljepše, ja kupujem.
Naravno, taman posla da zamjerim na drugačijem mišljenju. Ja jednostavnom vjerujem više svojim očima nego tzv tradiciji. Pogotovo što sam odrastao u ravnici, gdje rusko oružje nije ni bilo popularno.
[/quote]

Da vam kažem,Tojota je skoro povukla mnogo vozila zbog greške pa ne znači valjda i da Tojota nema kvalitet mada ne znam da je Rusija ekonomski u propadanju,možda jeste pre 15 godina bila ali su sad dosta ojačali plin nafta oružje... ja nisam rekao nigdje da su neki stručnjaci rekli da turske puške nisu dobre ali isto tako nisu rekli ni za ruske ja naravno isto tako vjerujem svojim očima ali očima ja samo mogu vidjeti ljepotu,meni je drago što su se pojavile i što su cijene pristupačne i sigurno ću uzeti jednu ali ćeš mi ti dati predlog pošto čitaš puno o njima,lično me interesira položara. Imao sam i TOZ i Bajkal i bio sam zadovoljan
kao i ko god ih ima nije rekao da su loše,nisu lijepe, peri deri. Poz :) :) :)
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
« Reply #32 : 11-02-2011, 11:24:30 »
Sinoć jedan učizelj lova reče " Kad te Turska bude pucala 51 godinu kao ova moja Ruska onda me pitaj za to" :) Mislim da se ovdje može pričati u nedogled i da nema kraja. Činjenica jeste da su Ruske puške jako izdržljive i za naše uslove bile i veoma pristupačne cijenom i kvalitetom. Sad to isto pokušava Turska sa svojim oružjem samo što je Turska dosta radila na optem izgledu i uljepšanju oružja. Mislim da je učitelj bio u pravu i da bi trebali čekati desetak petnaest godina da porediti ove dvije vrste pušaka ! Što se tiče fizičkog izgleda onda je tu 1:0 za Tursku medjutim kvalitet je za sada na strani Rusa i po meni je trenutno 1:1 kad su oni u pitanju!!

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

seter

• Mamut
  • *
« Reply #33 : 11-02-2011, 15:18:01 »
Ma, svako svoje naravno. Nego odakle vam to da su Turci "tek počeli"?? Pa sarsilmaz postoji od 1880. To što ih nije bilo kod nas, to je drugo. Ja jednostavno ne volim robovati navikama. Mislim da treba razdvojiti poluautomatske puške od klasičnih, jer je tu kvalitet znatno važniji nego u klasičnih, zbog složenijeg mehanizma... A da uzimam Rusa, to bi sigurno bio TOZ, jer mislim da je puno elegantnija puška, a i ona je "provjerena". Što se tiče tih pušaka starih po 50 godina... pa takvih ima na sve strane od svih mogučih proizvođača. Stvarno mislim da te priče o "izdržljivosti" ne stoje. Pa i Zastavina sačmara može trajati. Posebno ako se iz nje ispali 5 metaka godišnje!
Molim raju samo da ne shvati ovo moje pisanje pogrešno. ne nagovaram ja nikoga, niti tvrdim da ova ili ona puška ne valja. samo mislim da treba biti malo otvoreniji prema drugim puškama.....
U svakom slučaju, lovite sa bilo kojom puškom... samo nek nije Ruska  :P
Dobar pogled, i no sikiriki. Ja sam tvrdoglav, ako je vjerovati mojoj ženi  ;D

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

lovac GR

• Mamut
  • *
« Reply #34 : 11-02-2011, 15:22:58 »
Ja vjerujem vašoj ženi,svaka čast bar priznate. :) :) :)

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #35 : 11-02-2011, 19:40:39 »
Ma, svako svoje naravno. Nego odakle vam to da su Turci "tek počeli"?? Pa sarsilmaz postoji od 1880. To što ih nije bilo kod nas, to je drugo. Ja jednostavno ne volim robovati navikama. Mislim da treba razdvojiti poluautomatske puške od klasičnih, jer je tu kvalitet znatno važniji nego u klasičnih, zbog složenijeg mehanizma... A da uzimam Rusa, to bi sigurno bio TOZ, jer mislim da je puno elegantnija puška, a i ona je "provjerena". Što se tiče tih pušaka starih po 50 godina... pa takvih ima na sve strane od svih mogučih proizvođača. Stvarno mislim da te priče o "izdržljivosti" ne stoje. Pa i Zastavina sačmara može trajati. Posebno ako se iz nje ispali 5 metaka godišnje!
Molim raju samo da ne shvati ovo moje pisanje pogrešno. ne nagovaram ja nikoga, niti tvrdim da ova ili ona puška ne valja. samo mislim da treba biti malo otvoreniji prema drugim puškama.....
U svakom slučaju, lovite sa bilo kojom puškom... samo nek nije Ruska  :P
Dobar pogled, i no sikiriki. Ja sam tvrdoglav, ako je vjerovati mojoj ženi  ;D

U svakom slučaju, lovite sa bilo kojom puškom... samo nek nije Ruska  :P .OVA TI RECENICA SMRDI MALO  ;D . Ovo da su se turske pocele praviti  1880g i koristiti , to stoji al je vjerovatno klega bihunter mislio na to da su teko pocele kod nas i po nama je nova i ne provjerena još marka a bitce vjerovatno al se jos moras malo strpiti  ;D  a sta je tamo neko piso i prico o kvalitetama u to mi nevjerujemo sto necemo isprobati mi po svom jusu  ;D , a ovo zta zastavu da je dobra ako godisnje ispali 5 metaka tu si se prevario  :)

seter

• Mamut
  • *
« Reply #36 : 11-02-2011, 20:53:48 »
Jel se to persiramo? Mojne ba, pa ovo su lovačke priče. Dosta mi je zvaničnih razgovora  ;)
A neću više ništa reći.... Dobro, ne baš ništa .... ;) ;)

lovac GR

• Mamut
  • *
« Reply #37 : 11-02-2011, 21:08:23 »
Jel se to persiramo? Mojne ba, pa ovo su lovačke priče. Dosta mi je zvaničnih razgovora  ;)
A neću više ništa reći.... Dobro, ne baš ništa .... ;) ;)
Ja sam vas uvijek persirao  :) :) :)

seter

• Mamut
  • *
« Reply #38 : 12-02-2011, 13:54:58 »
Zato i kažem, nije uredu među lovcima, pogotovo kad foliraju kao ja  :D

Carinik

• Global Moderator
  • Vuk
  • "DOBAR POGLED"
« Reply #39 : 17-02-2011, 14:18:13 »
Beba ja sam sad malo u dilemi, kad se to ZH proizvodio u Rusiji pa se ti odluci da ga kupis hehehe :)

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #40 : 17-02-2011, 14:50:02 »
 ;) ;) meni je to jedna od ljepstih kombinacija, a česko oruzje sam uvjek cjenio i smatram da imaju dobro kvalitetno naoruzanja
« Zadnja izmjena: 17-02-2011, 18:24:42 Beba »

seter

• Mamut
  • *
« Reply #41 : 17-02-2011, 18:00:34 »
Sad sam i ja zbunjen! ???

Carinik

• Global Moderator
  • Vuk
  • "DOBAR POGLED"
« Reply #42 : 17-02-2011, 18:39:49 »
Samo kad osvane naslov Beba kupio Sarsilmaz ili Huglu na taj nacin sto je donio svoju bajkalku i zamjenili mu je

seter

• Mamut
  • *
« Reply #43 : 17-02-2011, 20:35:28 »
Ma nešto kontam... Znaš ti da je Češka bila okupirana od strane Rusa ;D

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #44 : 17-02-2011, 21:34:57 »
Ma nešto kontam... Znaš ti da je Češka bila okupirana od strane Rusa ;D
Nemoj bas sve odkrivat  raji  ;D ;D napiso bih ja koju al nije tema za to bit cu napadnut od strane administratora   ;D. A to da ce osvanuti tema beba kupio tursku nije receno da nece al kad bude turska okupirana od strane rusa  ;D ;D