Autor Tema: Drilling merkel suhl 12/70-12-70 x 7,65 R  (Posjeta: 5476 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
Drilling merkel suhl 12/70-12-70 x 7,65 R
« : 06-10-2010, 22:59:52 »
U amanet od rahmetli oca ostao mi je ovaj Merkelov ljepotan 12/70-12-70 x 7,65 R
Mislim da je za lov pogonom koji ja preferiram ovo idealno oružje. Pored Mađarske položare  koju uredno imam na svom oružnom listu ovo je puška koja ima neporocjenjivu vrijednost u mom životu.

« Zadnja izmjena: 23-11-2011, 17:43:38 HunterBiH »

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
Odg: drilling merkel suhl
« Reply #1 : 11-12-2010, 22:03:36 »
Prošlu nedelju u lovu mi se desilo da mi u isto vrijeme opale obje sačme ?? To je puklo kao top.. Neznam o čemu bi moglo da se radi ?

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #2 : 15-12-2010, 17:24:29 »
Jesi koristio normalono punjenu patronu

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #3 : 15-12-2010, 18:10:29 »
Ma jesam, mada mislim a je bilo do mene i da su mi prsti bili na oba obarača. Kasnije sam probao deset puta sve fercera kako treba. Mislim da je bilo do mene  :-[

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #4 : 15-12-2010, 18:54:22 »
eee to moze biti ako je kasnije sve uredu bilo a jest onda je do tebe bilo.
Kod mene jaran kupio prije 30g bokericu ZH česku i iso na one glinene golubove ispalio milioone netka i sad ima neki kvar duplira mu puska nosio svim puskarima u BiH pa cak i u Hvacku niko nezna sta je kvar.  Sad je tu pusku ostavio kao uspomenu a kupio beretu bokericu

seter

• Mamut
  • *
« Reply #5 : 15-12-2010, 19:55:38 »
Ma jesam, mada mislim a je bilo do mene i da su mi prsti bili na oba obarača. Kasnije sam probao deset puta sve fercera kako treba. Mislim da je bilo do mene  :-[
Sreča pa te ima, pa nisi ni osjetio da je duplirala :P

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #6 : 15-12-2010, 20:00:31 »
Pitaj moje rame ;))) Osjetilo je i tekako. Sreća pa pušku uvijek dobro pribijem uz rame.

mpeca

• Lisica
Odg: Drilling merkel suhl 12/12 x 7,65 R
« Reply #7 : 15-11-2011, 00:25:58 »
Sto  se dupliranja  tice  sa  slicnim  problemom  su  se  borila  i  dva  moja  prijatelja  inace  vrsna  hirurga  i  obojica  su  imali  problem  da  im  istovremeno  opali  i  karabinska  i  sacma.  Jedan  od  njih  je  istu  prodao  a  druga  je  popravljena.  Vukla   se  od  majstora  do  majstora po  Srbiji   sve  dok  se  najzad  nije  vratila  u   Nis   na  popravku.U  pitanju  su  bile  tzv   vezane  greske.Isto  je  i  sa  ceskom  puskom  jedino  tesko  kod  nje  za  popravku  je  neutralisanje  dobijenog  lufta  izmedju  glave  i  cevi.  ostalo  se  sve  da  popraviti.Nema  puske  koja  nemoze  da  se  pokvari  a  ni  iste  koja  nemoze  da  se  popravi.Kod  nje  nije  nikakav  veliki  kvar  samo  je  majstorima  problem  sto  nista  nije  puklo  a  ona  neradi  kako  treba pa  im  se  ne  isplati  da  razbijaju  glavu  danima  trazeci  greske  koje  su  obicno  u  nizu.  Ali  samo  tako  se  pece  zanat  i  ide  napred  u  poslu.

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #8 : 15-11-2011, 00:34:58 »
Kad sam vadio i  mje njao  opruge na drillingu vidio sam  da ustvari jedino moze da se  desi da kao  sto i vi kazete u isto vrijeme da opali ostra i sačma a  ne dvije sacme jer je  obarač isti za zrno i sacmu. Nemoguce je da opale dvije sacme kao sto se meni desilo i znaci da sam bio u pravu kad sam  mislio  da mi je  srednji prst  bio izmedju dva obaraca  i kako sam povukao prvi on se nasao  izmedju i oborio  i  drugi  obarac. U to sam se uvjerio i  kasnije tako  da za sada  se  vise nije desilo nesto  slicno  kod  mene.

mpeca

• Lisica
Odg: Drilling merkel suhl 12/12 7 - 65 R
« Reply #9 : 15-11-2011, 10:41:50 »
 Iskreno  se  nadam  da  se  kod vas  nece  ponoviti  opaljenje  iz  obadve cevi. Mada ona  moze  opaliti  nekontrolisano  iz  vise  razloga  koji  ne zavise  od  vlasnika puske vec  od  habanja  pojedinih  delova  tokom  upotrebe  kao i  od  kvaliteta  pasovanja istih  tokom  procesa  proizvodnje.

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #10 : 15-11-2011, 17:32:34 »
I ja se nadam  a i ako se to desi odmah se  javlja m i trazim kvalitetnog  majstora da  pogleda u cemu je problem  !!

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #11 : 23-11-2011, 17:45:09 »
drago mi je da je pokrenuta tema drilling 12 -7,65r posto posjedujem takav driling.a posjedujem jos jedan 9.3x72r-16 orozusa naslijeden od djeda.sa kojim sam imao isti problem opaljenja sacma -kugla istovremeno.problem je bio u opruzi.

Drago mi je da je imaš i da možemo diskutovati o njima. Reci mi kako tebe sluša tvoj ? Ja sam nedavno uradio nove dviej opruge, jesi li ti imao problema sa tim ?

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
Odg: Drilling merkel suhl 12/70-12-70 x 7,65 R
« Reply #12 : 23-11-2011, 18:18:03 »
Na ovom drillingu kao sto ti posjedujes nisam imao nikakvih problema a posjedujem ga 5 godina.samo bi im zamjerio malo na podizacu nisana,kad prebacivas na karabin automatski se dize nisan.a u mom slucaju ja sam imao brzo prepunjavanje  a nisam vratio nisan mislim dugme i desilo se pucanje opruge za nisan.jer prilikom svakog prepunjavanja moras vratiti dugme u pocetni polozaj,jer dolazi do pucanja opruge.to im je moja zamjerka a drugacije puske za sve okolnosti super kalibar 7,65.vrlo precizna puska .

Kod mene je rahmetli otac to fiksirao i nisan stalno stoji uspravno..

lovac GR

• Mamut
  • *
Odg: Drilling merkel suhl 12/70-12-70 x 7,65 R
« Reply #13 : 23-11-2011, 20:50:55 »
Taj drugi driling je pretpostavljam stariji od mene i unikatan,svaka čast postavi koju sliku da ga vidimo rijetkost je vidjeti nešto takvo brvo233
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

mr.hyde

• Mamut
  • *

waidmannsheil