Autor Tema: Lada Niva  (Posjeta: 6769 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

lovac GR

• Mamut
  • *
Odg: Lada Niva
« Reply #30 : 22-11-2011, 14:54:21 »
Evo imao je kolega lovac GR i puha i uaza a nije se zalio ali uvijek je zelio nivu.
Sa uazom ici u goste 200-300 km ma odose bubrezi a dobar puh tj. mercedes nije malo para.
Ja sam prodao pajera 2,5 td i uzecu nesto drugo mozda i nivu  waitsmaily
Ocito nisi iskusio 200-300 km s nivom, ponekad kada su nam druga vozila na servisu ili terenu koristimo ladu za patrolu do granice i nazad...nekih 400 km u prosjeku...to je lomljava nevidjena..ne preporucujem  nikome. Za kratke relacije da, za duge ni u kom slucaju
Vi ko da ste se u traktoru vozili a ne u Nivi,ne bih rekao da je baš toliko neudobna vozio sam se dosta puta u dugačkoj
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #31 : 22-11-2011, 14:56:50 »
dugacka je druga prica ,isto ko i suzuki samuraj long verzija ,

problem je u rasponu izmedju osovina i svaka neravnina na cesti u veoma kratkom razmaku drmne na obje osovine.. rezultat bubrezi nisu vise gdje su bili  :mig

waidmannsheil

dado

• Lav
« Reply #32 : 22-11-2011, 15:06:55 »
Ma dobro ljudi pa koliko para toliko muzike sta sad to je to za terena je niva, patrol, pajero samuraj itd..itd...
Za nesto vise evo ja cu uzimati volvo xc 60 dzip ali u lov nece jer taj auto kosta preko 90 000 km.
Ili x5 ili x6 ili ML itd to jesu dzipovi ali u k....
idu 200 na sat i ful oprema.
Za lova nesto cega ti nije zao sto moja baba kaze urivati a za mene je to- Lada NIVA  byesmaili byesmaili byesmaili

Carinik

• Global Moderator
  • Vuk
  • "DOBAR POGLED"
« Reply #33 : 22-11-2011, 18:31:48 »
Ma dobro ljudi pa koliko para toliko muzike sta sad to je to za terena je niva, patrol, pajero samuraj itd..itd...
Za nesto vise evo ja cu uzimati volvo xc 60 dzip ali u lov nece jer taj auto kosta preko 90 000 km.
Ili x5 ili x6 ili ML itd to jesu dzipovi ali u k....
idu 200 na sat i ful oprema.
Za lova nesto cega ti nije zao sto moja baba kaze urivati a za mene je to- Lada NIVA  byesmaili byesmaili byesmaili

XC60, X5, X6, su SUV vozila sa pogonom na 4 kotaca...uporedjivati ih s terencima tipa lada, suzuki, puch itd je malo nerealno

Carinik

• Global Moderator
  • Vuk
  • "DOBAR POGLED"
« Reply #34 : 22-11-2011, 18:33:10 »
Evo imao je kolega lovac GR i puha i uaza a nije se zalio ali uvijek je zelio nivu.
Sa uazom ici u goste 200-300 km ma odose bubrezi a dobar puh tj. mercedes nije malo para.
Ja sam prodao pajera 2,5 td i uzecu nesto drugo mozda i nivu  waitsmaily
Ocito nisi iskusio 200-300 km s nivom, ponekad kada su nam druga vozila na servisu ili terenu koristimo ladu za patrolu do granice i nazad...nekih 400 km u prosjeku...to je lomljava nevidjena..ne preporucujem  nikome. Za kratke relacije da, za duge ni u kom slucaju
Vi ko da ste se u traktoru vozili a ne u Nivi,ne bih rekao da je baš toliko neudobna vozio sam se dosta puta u dugačkoj

Vozimo se mi u njoj stalno, skoro nam je jedan kolega i poginuo u njoj... Lada van asfalta svaka cast skidam kapu...a lada na asfaltu, na dugim relacijama...trebas zaista biti fizicki radnik za to

samir

• Lisica
« Reply #35 : 22-11-2011, 18:57:33 »
Posjedujem nivu vec 5 god.i presao sam oko 40000 km,moje misljenje je da nije tako lose vozilo.Slazem se da nije za neke dalje ture do 150 km je po meni ok.Nisam imao neke vece kvarove uglavnom su to cilinder kvacila i razni kablovi ali nikada me nije ostvila na putu.Otac mi je imao UAZ-a i dzip VILUS ali mislim da je niva zahvalnija po pitanju odrzavanja.

Carinik

• Global Moderator
  • Vuk
  • "DOBAR POGLED"
« Reply #36 : 22-11-2011, 19:09:54 »
Posjedujem nivu vec 5 god.i presao sam oko 40000 km,moje misljenje je da nije tako lose vozilo.Slazem se da nije za neke dalje ture do 150 km je po meni ok.Nisam imao neke vece kvarove uglavnom su to cilinder kvacila i razni kablovi ali nikada me nije ostvila na putu.Otac mi je imao UAZ-a i dzip VILUS ali mislim da je niva zahvalnija po pitanju odrzavanja.

Ja bi zaista lagao i bio neiskren kad bi rekao da smatram da je Lada lose vozilo, naprotiv planiram nabaviti jednu kratku, nju ili suzukija samuraja jer sam trenutno bez terenskog vozila. Ja samo smatram da je Lada neudobna za duge relacije koje mi npr gazimo svakodnevno u patrolama, po 300-400 km, i za moj tim od 4 covjeka sa full opremom je dosta tjesna. Kvarova smo imali, elektronika obicno, ali nije nas nikada ostavila na cesti...kada je snijeg u pogranicnim vrletima sa crnom gorom, biram radije ladu nego land rovera

lovac GR

• Mamut
  • *
« Reply #37 : 22-11-2011, 19:40:48 »
Dobro u pravu si ako si svaki dan u njoj i prelaziš veliku kilometražu da je neudobna ali Lada je srednje vozilo koje je uglavnom radno auto klasičan terenac,dok je po meni UAZ čisti terenac i vojno vozilo,ja sam ga imao i sa njim preći 400 km je tek robija mislim na staru verziju 469 a u terenu je kralj

samir

• Lisica
« Reply #38 : 22-11-2011, 19:51:16 »
UAZ je zvjer od vozila,sa dva para lanaca ide kao na gusjenicama.mi smo sa njim izvlacili sumu par puta samo potrosi kisu goriva.

lovac GR

• Mamut
  • *
« Reply #39 : 22-11-2011, 20:06:16 »
 :Doftop Ja sam imao sa traktorovim 558 motorom,nije puno trošio al zato brate nevjerovatno šta prolazi u sledećoj godini ili Lada kratka ili UAZ novije proizvodnje ima na pik.ba jedan nije puno love i miran

dado

• Lav
« Reply #40 : 22-11-2011, 20:39:55 »
Da kod tebe je bio uaz sa perkinsonovim dizel motorom  brvo233

seter

• Mamut
  • *
« Reply #41 : 22-11-2011, 22:16:10 »
Amater sam za ovu temu, ali mislim da Niva i nije pravljena za asfalta, odnosno dugih vožnji po asfaltu. Uska, visoka, sklona prevrtanju ako se brzo vozi. Ali za terena, brda, snijeg, blato... Još ako je na plin... Odlična

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #42 : 22-11-2011, 22:20:28 »
u nekim slucajevima ni van asfalta nije pozeljno da je usko auto,ja sam sa samurajem imo par situacija da pretrnis kolko se nagne ,a ako jedan tocak sklizne u rupu gotovo, poljubis blato

waidmannsheil

dado

• Lav
« Reply #43 : 22-11-2011, 22:28:40 »
Ma dobro to su sve skstremne situacije ali ako smo vec kod toga samuraj i niva nisu ni slicno ni po pitanju transmisije, prenosa, reduktora, blokada, pogona , osovina, nista....
suzuki samurai vs lada niva

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #44 : 22-11-2011, 22:31:20 »
lada je teza i ima jaci motor suzuki je samo 1300 kubika i nema speru na reduktoru kao lada , al sa malo ulaganja u opremu suzuki je avion za ladu

waidmannsheil