Autor Tema: Lov lisice vabilicom  (Posjeta: 14659 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Istrijaner

• Zec
  • **
Lov lisice vabilicom
« : 17-03-2011, 14:51:10 »
E jel ima neko da lovi lisicu uz pomoc vabilice.Citao sam na nekim forumima da lisicu love pretezno vabilicom.Neki tip im salje iz Australije vabilicu(oglasava se kao ranjeni zec),na koju lisice dolaze..Pa ako ima neko tu vabilicu da mi kaze razmjer rupa da je rucno napravim!
« Zadnja izmjena: 21-04-2011, 22:07:05 KOBI »

Beba

• Grizli
  • *
Odg: Lov lisice vabilicom
« Reply #1 : 17-03-2011, 15:42:13 »
Ja izašo prvi put na lisicu sa vabilicom i bio uspjesan bas sa takvom poslije toga jos jednom i nije me htjelo  ;D ;D al pokusat cu opet nesto sam se zagrijo ;D ;D. Sad nije problem da ti izmjerim rupe dimenzije samo je ono neki poseban materijal i nije ravan ispupčene dvije okrugle plocice koje su letovane na dva mjesta i to stavis u usta i puhaj jarane dok lijak ne izađe kad mu ugledaš samo uši odma diži rusa i opteli i nema mrde. slikam kasnije pa stavim fotke vabilice.

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #2 : 17-03-2011, 19:02:45 »
odlican mamac za lisicu je hrana za pse FROLIC kod nas se ima kupit u malim vrecicama po kilu ,kazu mami ih pravo,ili ribu stavit da se pokvari bolje svjezu al moze i u konzervi

waidmannsheil

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #3 : 17-03-2011, 19:33:25 »
E evo tih vabilica unutarnji krug je oko 4mm a vabilice je 3cm (prečnik) , zaletovana je na dva djela na slici zaokružena crvenom bojom.

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #4 : 17-03-2011, 19:38:01 »
A evo link gdje čovjek objasnjaje kako se to koristi ima ih tri vrste prva je ova sto objašnjava.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=6I9dcSlSaSI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=6I9dcSlSaSI</a>
a evo kako funkcioniše
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=MUhK0yVAENU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=MUhK0yVAENU</a>
« Zadnja izmjena: 17-03-2011, 21:22:46 HunterBiH »

Sale puc pu ruc

• Mamut
  • *
« Reply #5 : 17-03-2011, 20:49:04 »
odlican mamac za lisicu je hrana za pse FROLIC kod nas se ima kupit u malim vrecicama po kilu ,kazu mami ih pravo,ili ribu stavit da se pokvari bolje svjezu al moze i u konzervi

Jesi li probao to sa ribom i hranom da ne pravim budalu od sebe?  ;)  :)

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #6 : 17-03-2011, 21:43:17 »
Riba zna da upali kao mamac al ne samo za lisicu nego i za macke (divlje i pitome) pse ... jer ima gadan miris koji ubija na 100m oko sebe  ;D ;D

Sanjo

• Gost
« Reply #7 : 17-03-2011, 21:47:57 »

Jesi li probao to sa ribom i hranom da ne pravim budalu od sebe?  ;)  :)

uzmi staklenu flašu i napuni je isjeckanom ribom,zatim zavij poklopac i ostavi par dana da da riba pozeleni ( usmrdi se). Tu flašu zaveži za drvo sa otvorom prema dole i tek kad je dobro stegneš( da je lisica ne odvali) onda odvij poklopac jer strašno smrdi. Riba će truhnuti unutra i pomalo kapati na tlo što će svakodnevno privlačiti lisicu a neće imati šta pojesti i duže će se motati okolo. Jedna flaša može trajati po 1,5 mjesec!   Govorim vam ovo  jer sam probao mnogo puta, ovako možeš čekati lisicu a i keru obezbjediti svjež trag ujutro( za trening)!

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #8 : 18-03-2011, 00:09:43 »
ja licno nisam al obavezno namjeravam da isprobam cim dodjem kuci i ima smisla jer lisica pripada porodici pasa pa imaju dosta slican nagon sto se njuha i hrane tice.u njemackoj je ovaj mamac(frolic) cak u mnogim lovistima zabranjen jer je 100 posto ucinkovit pa to vise nije sportski.njihova najpopularnija zamka je betonska cijev koja se po povrsini zagrne zemljom a otvori ostanu slobodni i unutra se stavlja ova hrana a i ostali mamci djeluje stvarno vidio sam slike odstrela na takvim hranilistima.jos jednostavnije i po meni genijalno rjesenje je da se uzme prut i zabije u zemlju i na njega se nanize ova hrana posto je u obliku prstena i tako na vise mjesta.

waidmannsheil

Istrijaner

• Zec
  • **
« Reply #9 : 18-03-2011, 12:15:56 »
Beba bas ti hvala ...A gledao sam na netu kopiju od te tvoje vabilice,ali nzm mjere rupa(jer na videu mjeri u incima ili u cemu vec) .Jel mi mozes reci jos ovo?Gdje si ti nabavio tu vabilicu? Veliki broj ljudi ih posjeduje,pa mislim da ih nije sve slao onaj iz australije nego i kod nas valjda ima negdje kupiti?
Hvala!

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #10 : 18-03-2011, 18:27:55 »
Nisam vidio nigdje ovdje da ih ima kupiti i ja sam dobio ovo iz australije.

Sale puc pu ruc

• Mamut
  • *
« Reply #11 : 18-03-2011, 20:58:56 »
Ovo sa ribom na lijeto probam sigurno a vabilicu nemam gdje da kupim a i nju bih probao, cini mi se zanimljivo da malo promjenim taktiku lova.

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #12 : 18-03-2011, 22:01:29 »
Znam da su neki probali sa stiropolom i staklom kad se trlja jedno od drugo proizvodi zvuk miša, i zna privuc lisicu. Ja licno to nisam nikad probo a imam lovaca koji jesu i kojima je bilo uspjesno

Istrijaner

• Zec
  • **
« Reply #13 : 19-03-2011, 00:35:37 »
E kolega Beba,kako da dodjem do toga lika sto salje vabilice,pa da i meni posalje.Jel mozes da mi sredis? :D

Sanjo

• Gost
« Reply #14 : 19-03-2011, 19:03:17 »
E kolega Beba,kako da dodjem do toga lika sto salje vabilice,pa da i meni posalje.Jel mozes da mi sredis? :D

onda dvije... ;)