Autor Tema: Karabini Crvena Zastava(razni modeli)  (Posjeta: 18831 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

seter

• Mamut
  • *
Odg: Karabini Crvena Zastava(razni modeli)
« Reply #15 : 20-05-2011, 23:14:41 »
O dobar pogled kolege evo i mene,nisam bio dugo,malo sam bio odsutan a vidim dosta ste pisali svaka čast samo napred
Ti si dobio neopravdane časove!   :)

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

Dumitry

• Zec
  • **
Odg: Crvena Zastava M70
« Reply #16 : 20-09-2011, 16:12:56 »
u  mene je u kalibru 300 win mag,dosta dobar odnos cijena -kvalitet,kundak kuhani orah u izvedbi montecarlo...za sada sam zadovoljan...inace imao sa ga i u kalibru 8x57 prijeratna proizvodnja sigurno oruzje u dobrim rukama

Pozdrav ...Koliko si platio taj u kaibru 300 win mag.....Ili je ista cijena karabina nevezano koji je kalibar.....
Dumitry Boyka

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
« Reply #17 : 20-09-2011, 16:48:19 »
Nisu iste cjene jarane svih kalibara. Razlika je dosta velika. Recimo kad sam pitao za zastavine karabine kalibar 8x57 i 30-06 razlika je bila 300 km

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #18 : 20-09-2011, 16:55:39 »
i jos kao bonus dobijes da ti je i municija duplo skuplja.
u austriji je kutija od 20 kom 308win ili 30 06 oko 29 eur ,a kutija 300winmag od 10 kom je 30 eur jeste  :Doftop ali o svemu treba razmislit na vrijeme.

a i razlike u cijenama ima sto se razlicitih kalibara tice samo nije tolika ko za zastavu ,kod nas pretjeruju previse

waidmannsheil

bambi

• Lisica
« Reply #19 : 10-12-2011, 20:31:14 »
   Da malo pokrenemo temu.
   I ja sam vlasnik zastavinog karabina u kalibru 8x57 (neki kažu prevaziđen kalibar, seljadin, ali ja sam za sebe volim reći da sam tradicionalisti i učenik stare škole, a konačno ni tamo neki win.mag.stinger.turbo... ne bi više uradio folooo22 ).
   Šta reći za Zstavine karabine? Dobar odnos cijene i kvaliteta. Stoji činjenica da su modeli prije devedesetih bilo općenito bolji. Ali to se prvenstveno odražavalo u boljoj završnoj obradi (jbg bili neki standardi - ISO pa je moralo biti tako il' nikako). Što se tiče materijala i principa rada mehanike, isti su dobri, jedni od najbliskijih izvornom Mauzeru. Jedino, završna obrada, tu ima serija koje su baš "poluproizvodi". Takav je bio i moj, i još nekih kolega na kome sam intervenisao. Intervencija se ogledala u poliranju dijelova okidačkog mehanizma i kundaka. Sa malo entuzaiazma i dobre volje, može se od postojećeg napraviti oružje koje će po osobinama biti za klasu više nego prije ovog zahvata.
   To što se tiče karabina. Lovačke puške, i bok i položenih cijevipo meni su dosta niže u svijetu lovačkih pušaka, nego što su zastavini karabini u svijetu lovačkih karabina. Upotrrijebljeni materijali nisu loši, cijevi su iznutra tvrdo hrimirane, ali mehanika i estetika im nisu jače strane.
Rođen da lovi, osuđen da radi...

Dejan Golic

• Zec
  • **
« Reply #20 : 10-12-2011, 22:46:11 »
Karabin CZ 550 LUX dosta bolji karabin od Zastave. Bolji nišani, cijev, zatvarač, kočnica, kundak, obarač sa Francuskim šteherom itd. Svi karabini su isti, nema odstupanja kao kod Zastave da jedan valja a drugi loš. Moj komšija kupio Zastavu neki bolji model, platio oko 1300 KM i na 100m grupa 15cm, čovjek poludio. Da je dodao još 300 KM i kupio CZ 550 LUX ne bi ga glava bolila..........!

seter

• Mamut
  • *
« Reply #21 : 17-12-2011, 16:11:13 »
Upravo sam to htio reći. Zastav nije loša, ali je puno lošija od Zbrojovke, a razlika u parama minimalna!
Prije bih polovnu, prijeratnu zastavu, nego ovu novu. A ako budem uzimao novo, onda je to Zbrojovka. Mislim da je kod Zbrojovke odnos cijene i kvaliteta puno povoljniji!
A mislim da Zastava prestaje raditi sačmare. Tu su uvijek bili jako loši.

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

kemo

• Lav
« Reply #22 : 17-12-2011, 17:56:23 »
Kad sam ja kupovao karabin Zastava bila najjeftinija u Jaćimovića, svi standardni kalibri koštali 800 KM a 8x57 koji sam ja tražio 900KM. Pitam pa kako ovaj skuplji od ostalih 100KM, a trgovac mrtav ozbiljan reče taj se najviše traži. E j..i ga. Kod nas može svašta.  smdp123
svi za jednog, 8x57 za sve

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #23 : 17-12-2011, 20:41:58 »
Zna kemo šta valja  drinks gdje 8x57 zađe tu trava ne raste  rollingsmaili

lovac GR

• Mamut
  • *
« Reply #24 : 17-12-2011, 21:33:32 »
Ima to da neki karabin nije prošao dobru provjeru pa rasipa,počeli su malo fušeraj raditi dok ne uleti neki jak stranac pa to dotjera malo ali meni je moj dobar,stara proizvodnja,dobar jak bez ikakvih problema radi posao više od 20 godina i mislim da je to uglavnom sve isto CZ 550
je malo ušminkan bolje urađen kundak,završni rad na osnovu ovih novih Zastavinih, zatvarač može samo dizajnom da je drugačiji ali isti je princip rada mislim dizajn je malo ljepši al da je sad nešto bolji po karakteristikama sumnjam.
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Dejan Golic

• Zec
  • **
« Reply #25 : 17-12-2011, 23:23:03 »
Kolega KOBI kako te služi CZ 550 i kakve grupe pravi na 100m, koji je kalibar?  smajlihunter

KOBI

• “Puška koja ne puca zahrđa.”
  • Global Moderator
  • Mamut
  • nema loseg psa,postoji samo los gazda
« Reply #26 : 18-12-2011, 02:04:20 »
Da ne idemo previse u  :Doftop jer tema su Zastava karabini.
Sluzi me super i za sada nemam primjedbi.Puska je tvornicki upucana na 50 metara i imao sam metu,vjerovatno je imam i sada negdje,a pucao sam nekoliko metaka iz ruke kad sam ga tek kupio,i bili su odlicni pogodci,sad imam optiku pa je vise do nje i kako je ona upucana,uglavnom prezadovoljan sam i svakako preporucujem kupovinu uz konstataciju da se onih 300 km razlike izmedju nje i Zastave brzo zaboravi a kvalitet se ne moze poredit.

Nema loseg psa,postoji samo los gazda

began

• Zec
  • **
« Reply #27 : 18-12-2011, 16:30:47 »
kakvo je vase misljenje o ovoj pusci,moj daidza je posjeduje kupljena je nova.cal 30-06spring smdp123

bambi

• Lisica
« Reply #28 : 18-12-2011, 16:49:48 »
Vidiš kako je napisan tekst u vrhu slike, tako je i puška najčešće završena. Uz malo entuzijazma - poliranja kundaka i radnih površina na mehanizmu, može se dobiti dosta više nego što imaš sada.
Rođen da lovi, osuđen da radi...

Dejan Golic

• Zec
  • **
« Reply #29 : 18-12-2011, 17:41:20 »
KOBI ako nije tajna gdje si kupio CZ 550 LUX i koja je cijena, ima li neku garanciju i kako radi šteher, mislim može li se štelovati po želji?