Autor Tema: Sellier Bellot - Karabinska municija  (Posjeta: 14208 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Beba

• Grizli
  • *
Sellier Bellot - Karabinska municija
« : 16-10-2010, 22:30:44 »
Ekipa kakva su vam iskustava sa ovom karabinskom municijom

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
Odg: Bellot karabinska municija
« Reply #1 : 02-11-2010, 20:57:02 »
Ja lično sam sa njom prezadovoljan. Koristim isključivo Belotovu municiju, kalibar 7,65 R od 9 grama i nemam apsolutno nijednu primjedbu.

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #2 : 02-11-2010, 21:11:18 »
hehehehe znas u cemu je problem sto neces nikad ni imat nikakvu primjedu heheh i ja je koristim samo je kod mene 7x57R doduse koristio sam RWS al skup brate 7KM komad a belot 2.5KM nema logike heheh

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #3 : 08-11-2010, 15:37:50 »
Zasto dosta raje bjezi od ove bellot municije pogotovo u Hrvackoj je to najlosija municija svi govore da ja mehko zrno i da neostavlja krvni trag.Mozda su u njih DS tvrđe građe kod nas koja je god pogođena nije otisla i ako je otisla tu je negdje blizu i ima uvjek krvni trag ja je koristim u 7X57R  11.2g

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #4 : 08-11-2010, 16:34:52 »
Ma jarane, da ima bolje, naravno da ima.. Ja koristim 7,65 R 9 gr i zadovoljan sam pravo sa njom.. Nisam ni probao bolju. lošiju jesam i  za mene je ovo solidna municija.

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

seter

• Mamut
  • *
« Reply #5 : 18-11-2010, 19:12:50 »
Nedavno sam gledao belotovo lovačko zrno- "oštro". potpuna košuljica, ali mekša od vojničke. Kažu da je ovo zrno daleko preciznije od klasičnog, olovnog belotovog zrne. Mislim da bi valjalo za čeke i srndaća...

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

Rasavac

• Lav
« Reply #6 : 13-12-2010, 21:22:35 »
ja takodje koristim bellota u kalibru 30-06, 11,7 gr . i mogu reci, kad pogodi, nema dalje.
nisam nazalost jos koristio rws ili normu, jer je trenutno kod nas nema za nabaviti
koristio sam vojnu i prvi partizan, te nisam bio zadovoljan, stekali su mi oba u poluautomatu
s bellotom nemam tih problema
ali karabin imam tek nekih pola godine, pa moram jos sticati iskustva, da mogu ravnopravno diskutovati na temu :-)
ko rano rani, nije se naspavao :-D

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #7 : 13-12-2010, 21:37:35 »
Tri vepra ove sezone, sve tri pogođena Belotom 7x65 R, 9 grama. Svaki je pao od prvog metka, dakle nije bilo potrebe pucati drugi put. Nekažem, i pogotci su bili na mjestu ali sve više imam povjerenja u ovu municiju. Jednog vepra sam gađao ispod sebe na nekih 80 metara. Gadjao sam ga u plećku, stojeći i zadihan prilično jer sam pretrčao nekih 50 metara da bih došao u poziciju da ga gađam. Pogodio sam ga iznad plećke u kičmu. Vepar je pao kao pokošen, kad sam došao bio je živ ali nije se mogao niti pomaknuti pa sam bio primoran izvaditi nož i prekratiti mu muke. Neponosim se ovim pogotkom jer znam da je loše pogođen i prihvatam kritike na moj račun. Zrno koje je došlo u kontakt sa kičmenom kosti odmah se rasprslo i napravilo rupu prečnika nekih 5 do 7 cm polomivši kičmu vepru. Jučer sam gadjao vepra pa otprilike sa nekih 120 do 130 metara istim zrnom. Pogodak je bio u glavu a vepar se nije ni pomjerio nakon pogotka. Mislim da za mehaničkog nišana a to je po meni do nekih 150 metara jednostavno netreba bolji metak od ovog belota od 9 grama, i ja ga preporučujem svakom.
« Zadnja izmjena: 13-12-2010, 22:04:04 HunterBiH »

seter

• Mamut
  • *
« Reply #8 : 13-12-2010, 21:45:15 »
Prilično lagano zrno za DS?? Očito da nije. Samo, ispravka, nije 7,65 nego 7x65R. Mislim da dosta zavisi i od kalibra. Po ovom iskustvu, dobra municija...

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #9 : 13-12-2010, 22:04:46 »
Prilično lagano zrno za DS?? Očito da nije. Samo, ispravka, nije 7,65 nego 7x65R. Mislim da dosta zavisi i od kalibra. Po ovom iskustvu, dobra municija...

U pravu si 7x65 R. Ispravio sam u postu prije , Hvala :)

Rasavac

• Lav
« Reply #10 : 14-12-2010, 01:44:34 »
mog odstrijeljenog vepra ove sezone, sam takodje pogodio nekih 5 cm ispod kicme, na nekih 70 metara. pao je na mjestu, dok sam stigao do njega vec je bio mrtav.
cuo sam od par kolega da bellot ima ruznu osobinu, da se rasprsne , ako se puca kroz granje. nisam dosad imao to iskustvo.
kakvi su vasi komentari?
ko rano rani, nije se naspavao :-D

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #11 : 14-12-2010, 09:53:50 »
Malo koji lovački metak ako dirne granu da se neće rasprsnuti. Isti slucaj je i sa kalibrima 8x57 koje proizvodi  Igman i PPU. To iz iskustva znam. Zato kroz granje je bolje i nepucati.
Seter.. zrno od 9 grama čini se laganim za Vepra i sve preporuke idu  da se nekoriste zrna ispod 11 grama na D.S. Međutim moje iskustvo govori drugačije a ja nešto volim da  vjerujem sebi :) Ova municija ima i svojih mana kao i svaka. Ja lično mislim da bi trebala biti možda malo tvrđeg zrna i jača. U jednog vepra mi se samo desio prostrel, i to ovog od nedelje sada koji je pogođen u glavu. Inače metak se rasprsne prilikom ulaska u tjelo pa zbog toga bih volio da je malo čvršće zrno.
« Zadnja izmjena: 14-12-2010, 12:37:32 HunterBiH »

seter

• Mamut
  • *
« Reply #12 : 14-12-2010, 20:12:47 »
Pa koliko znam, konstrukcije večine zrna su da se deformiše, u "gljivu". Mada, kada sam ja normom pogodio vepra, metak se rasprsnuo, i od srca je doslovno samo dio predkomore ostao. Ipak, našao sam i vrlo malu izzlaznu ranu. Iskreno, nije mi to bilo baš jasno. A, jesi li vidio da Belot ima i zrno sa poptpunom košuljicom. Kažu da je taj metak daleko precizniji.

Ovo je metak koji trenutno ja imam. A koliko često lovim DS, potrajaće .....  ;D

http://www.norma.cc/content.asp?Typ=26&Lang=2&DocumentID=96&Submeny=2&Rubrik=Hunting%20bullets&Title=Norma%20Vulkan

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
    • BiH-Lov
« Reply #13 : 14-12-2010, 20:39:41 »
Čitao sam negdje o ovom zrnu. Nisam dolazio u dodir sa njim a nisam siguran ni da ima kupiti negdje kod nas. U svakom slučaju vrijedilo bi pokušati.

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #14 : 15-12-2010, 16:29:49 »
Ja koristim samo Bellot 11.2b u kalibru 7x57r jer samo taj hoce i da mi puca kad uzmem PPU nece da pukne samo skljocne izgleda da je kapisla dosta tvrđa kod PPUa i igmanske municije. A bello puca i RWS