Autor Tema: Izbor prve sacmarice  (Posjeta: 8726 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Peca

• Lisica
Odg: Izbor prve sacmarice
« Reply #15 : 17-05-2011, 21:15:19 »
prvo nabavi psa i obuci ga jer bez psa nema lova a za pusku je lakse kod mene dosta lovaca koristi zh kombinovane sa rezervnim sacmenim cijevima svi su ih kupili polovne i nijedna nije dosad zakazala.Po meni je to najbolji izbor

Sanjo

• Gost
« Reply #16 : 17-05-2011, 21:36:07 »
prvo nabavi psa i obuci ga jer bez psa nema lova a za pusku je lakse kod mene dosta lovaca koristi zh kombinovane sa rezervnim sacmenim cijevima svi su ih kupili polovne i nijedna nije dosad zakazala.Po meni je to najbolji izbor

gdje to nabavljate ja se satra tražeći?

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #17 : 17-05-2011, 21:40:22 »
EH da ZH kombinovane al haj ti ti seteru kazi ako smijes da su najbolje ZH  ;) ;D

seter

• Mamut
  • *
« Reply #18 : 17-05-2011, 22:05:56 »
Natojat cu da pucam sto vise  :D Znaci Ruska ili jos bolje Shul,ali ovisi od financija  ;)

Lp!
E ova ti je zlatna! Koliko ti je godina, živ ti meni bio!! Pa ruske puške možeš porediti sa glogovim kolcem, ali sa Suhlom  :o
Ti si car! Ma poslušaj ti ove stručnjake, Bajkal ti nudi odličnu varijantu. Bukovinu da možeš i kundakom udarati. To joj je jedina kvaliteta. A kada već uzimaš ružnu pušku, onda uzmi i ružnog psa, pa nađi sebi ružnu ženu, i uživaj! Niko ti neće ukrasti ni psa ni pušku, a ženu nećeš ni ti gledati  :'(
 ;D A sada ozbiljno! Ako se vrtiš sa lovom do 1000 maraka, nemaš veliki izbor. dvije turske, dvije ruske. Koju god tursku, nećeš pogriješiti. Ako ćeš rusku, onda bar uzmi TOZ. To je puška. Bajkal je nekada bio puška. Sada je dobar samo za izbjegavati  ;D
Pozz, i bez uvrede, ja malo voolim ujedati. Takav mi je i pas  :)
ps: Pitaj Bebu koliko to on metaka ispuca godišnje iz svoje ruskinje! Ja sa turkinjom u sezoni više nego on od rođenja  :P
« Zadnja izmjena: 17-05-2011, 22:07:51 seter »

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

lovac GR

• Mamut
  • *
« Reply #19 : 17-05-2011, 22:11:36 »
Natojat cu da pucam sto vise  :D Znaci Ruska ili jos bolje Shul,ali ovisi od financija  ;)

Lp!
E ova ti je zlatna! Koliko ti je godina, živ ti meni bio!! Pa ruske puške možeš porediti sa glogovim kolcem, ali sa Suhlom  :o
Ti si car! Ma poslušaj ti ove stručnjake, Bajkal ti nudi odličnu varijantu. Bukovinu da možeš i kundakom udarati. To joj je jedina kvaliteta. A kada već uzimaš ružnu pušku, onda uzmi i ružnog psa, pa nađi sebi ružnu ženu, i uživaj! Niko ti neće ukrasti ni psa ni pušku, a ženu nećeš ni ti gledati  :'(
 ;D A sada ozbiljno! Ako se vrtiš sa lovom do 1000 maraka, nemaš veliki izbor. dvije turske, dvije ruske. Koju god tursku, nećeš pogriješiti. Ako ćeš rusku, onda bar uzmi TOZ. To je puška. Bajkal je nekada bio puška. Sada je dobar samo za izbjegavati  ;D
ps: Pitaj Bebu koliko to on metaka ispuca godišnje iz svoje ruskinje! Ja sa turkinjom u sezoni više nego on od rođenja  :P
Ma vidio Seter dečko da ja imam prave puške pa odlučio odmah,kad slabo ovih turkinja ima šta se može :)
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

ker

• Lav
« Reply #20 : 17-05-2011, 23:04:55 »

Lp!

Hehe,samo ujedaj  ;D

Lp!
Dobra Kob!

ker

• Lav
« Reply #21 : 17-05-2011, 23:09:11 »

Lp!
Ma vidio Seter dečko da ja imam prave puške pa odlučio odmah,kad slabo ovih turkinja ima šta se može :)

Hehe!Vjerujem da su dobre i Ruske i Turske,ali sve vise msm. da je bolje ne uzeti ni Rusku ni Tursku sacmaricu,jer tako ce se izbjeci vjecite prepirke..hehe  ;D

Lp!
Dobra Kob!

KOBI

• “Puška koja ne puca zahrđa.”
  • Global Moderator
  • Mamut
  • nema loseg psa,postoji samo los gazda
« Reply #22 : 17-05-2011, 23:31:01 »
Ako ces polovnu,moj ti je savjet nesto od rusa.
Ako ces novu a dilema je rusko-tursko onda TURSKO.
Razlog,za koju godinu sadasnje ruske puske ce biti bagatela i ljudi ce se rijesavat njih a uzimat bolje i kvalitetnije oruzje u cjenovnom rangu ruskih pusaka kojima ce se cijene jos vise srozat.Zato ti iz svog iskustva savjetujem da to predvidis i uzmes odma ovo bolje i ljepse...
Opet,do tebe je...

Nema loseg psa,postoji samo los gazda

ker

• Lav
« Reply #23 : 17-05-2011, 23:37:39 »
Uvijek rasprave o Ruskim i Turskim sacmaricama.Neki kazu Turske ne valjaju sa cim se takodjer ne slazem,jer da ne valjaju nebi se u zadnjih par godina na trzistu prodavale expresno.Takodjer citao sam neke clanke u Kalibru i tamo ih hvale.To su lijepe puske,a oni koji ih imaju,hvale ih,pa nema razloga da ne vjerujem da su dobre puske.Cijenim i Ruske kojima u zadnje vrijeme kvaliteta lagano opada.Turske se i dalje prodaju i kvaliteta je sve bolja,pa nemam nista ni protiv njih ;)

Lp!
Dobra Kob!

KOBI

• “Puška koja ne puca zahrđa.”
  • Global Moderator
  • Mamut
  • nema loseg psa,postoji samo los gazda
« Reply #24 : 18-05-2011, 00:09:39 »
Sam si puno rekao,ja mislim da prijeratne ruske puske i danasnje nemaju puno zajednickog,mozda samo ime i to da su nepoderive sto imam dokaz i jer sam se sam uvjerio a pisao sam o tome na ovom i drugim forumima.
Ista stvar kao i sa Zastavom,prije se to sve radilo kvalitetnije i bolje,sad kad ocekujemo da stvari idu na bolje s obzirom na konkurenciju i tehniku,kod ova dva proizvodjaca oruzja sve ili stagnira ili je jos gore i losije.Sve vise drugima gledaju u ledja i to je manje vise cinjenica.
Za iste ili manje novce uzkoro cemo uzimati bolje i ljepse(ugodnije za lov)oruzje.
Ili ce morati nesto mijenjati i uozbiljit se,vise cijenit domace lovce i trziste(Zastava),ili ce propast.
Dosta nam je da za Amere prave PUSKE,a za nas kolje za paradajz..

Nema loseg psa,postoji samo los gazda

ker

• Lav
« Reply #25 : 18-05-2011, 00:15:26 »
Rusi i Zastava su u padu sa kvalitetom pusaka i u pravu si da im je samo ime isto kao prije rata,a kvaliteta se ne moze ni usporediti.Njihove prijeratne puske su neizderive,ali na zalost nije tako i danas.

Lp!
Dobra Kob!

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #26 : 18-05-2011, 00:32:45 »
moj ti je prijedlog da najvise gledas finansije jer i kad ustedis 100 200 km to je super jer to mozes upotrijebit za kupovinu opreme ,odijela itd itd.moras znati da nije samo puska neophodna za dobar lov ,valja ti kupit i remnik ,pa futrolu ,set za ciscenje ,ulje /sprej ,pantole prsluk jaknu cizme noz ranac ,pa ormar ,municija itd itd sve te stvari kostaju puno i mozes nosit najskuplju beretu ako njih nemas neces nista bit bolji lovac od onog koji nosi zastavinu pusku al je bolje opremljen od tebe

waidmannsheil

ker

• Lav
« Reply #27 : 18-05-2011, 00:55:38 »
Slazem se da svaka usteda dobro dodje.Biti lovac u BiH je skupo zbog skupe opreme,a misljenja sam da lovac koji ima pusku vrijednu 10000 KM nije nista bolji lovac od onoga sto ima pusku od 1000 KM.Lov ne cine vrijednost puske,optike itd. Meni je na prvom mjestu lovacka etika i moral,druzenje,a vrijednost puske mi i nije bas bitna,bitno je da me dobro sluzi.Zato uvijek treba gledati omjer cijena/kvalitet :)

Lp!
Dobra Kob!

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #28 : 18-05-2011, 00:57:42 »
Reko sam ti ja čim se seter javi da će se to zavrtiti zamotat(on ze zezno pri kupnji pa mu sad krivo pa trazi da jos nekog zavali pa da ga onda zeza ;D) da ti na kraju neznas kako ti je ime a ne koju pusku da uzmes. Nego ti ovo baci sve u kraj i idi kupi polovnu češku bokericu ZH model kako si već reko kod vas ih ima mahom kod lovaca i isvi su zaovoljni i vamo je tako stanje,a nju mozes nac za solidne novce  mislim na ZH 12/12 ili 16/16 ne sa kombinovanim cjevima. Moze i sa kombinovanim cjevima samo je onda triput skuplja  >:( ;D ;)

ker

• Lav
« Reply #29 : 18-05-2011, 01:02:51 »
Za pocetak cu uzeti sacmaricu i karabin,a kasnije ako bude eura,dolara,maraka.. kupit cu i kombinovanu pusku.I nastojat cu kupiti novu pusku,vjerojatno bokericu(made in ...?).Hehe   ;D

Lp!
Dobra Kob!