Autor Tema: ENGLESKI SETER  (Posjeta: 70676 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

miki

• Zec
  • **
Odg: ENGLESKI SETER
« Reply #900 : 25-12-2012, 18:00:18 »
I kakav odgovor tražiš???

viktorpetr

• Zec
  • **
« Reply #901 : 25-12-2012, 20:08:32 »
Pozdrav ljubiteljima ove rase, imam pitanje za vas i treba mi iskren odgovor.... Dobijam na poklon od prijatelja stene setera, otac odlican radni i izlozbeni pas crno bjele boje a majka je narandzasto bjele boje( ljetos je izgubio italijanski lovac).... Sva stenad su crno bjela....

Vrjedi li uzeti stene?!

Sale puc pu ruc

• Mamut
  • *
« Reply #902 : 25-12-2012, 20:17:48 »
 E ne bih se ja zezao sa tom kombinacijom  buck4 Sala mala  :mig. Po meni genetika je jako bitna ali najbitnije je praksa odnosno prvo socijalizacija i neka osnovna obuka pa da ga sto vise izvodis u terene gdje ima divljaci i da si uporan i strpljiv. pozz

kondorovlet

• Lisica
« Reply #903 : 25-12-2012, 20:26:21 »
Pozdrav ljubiteljima ove rase, imam pitanje za vas i treba mi iskren odgovor.... Dobijam na poklon od prijatelja stene setera, otac odlican radni i izlozbeni pas crno bjele boje a majka je narandzasto bjele boje( ljetos je izgubio italijanski lovac).... Sva stenad su crno bjela....

Vrjedi li uzeti stene?!

Odmah uzimaj da malo vidimo i drugih linija,ali ako je majku steneta izgubijo talijan..............?????????
Ne mogu Vam dati recept za uspjeh, ali Vam mogu reći formulu za neuspjeh: nastojte svakom ugoditi!

viktorpetr

• Zec
  • **
« Reply #904 : 25-12-2012, 21:11:58 »
Jeste, on je prijavio da je izgubio zenku ali nadjena tek nakon par mjeseci i sad je tu kod ovog covjeka koji inace gosti talijane i pario je s tim svojim muzijakom i njegov sin meni daje stene na poklon da odaberem sebi ali ja se slabo poznajem sa seterima pa trazim od vas savjet.... Pre svega vredi li sad uzeti stene od 40 dana(zbog zime mada cu mu ja pruziti sve uslove) i kako postupati s njim, sta je najbitnije kad obuke i odgoja!?

kondorovlet

• Lisica
« Reply #905 : 25-12-2012, 23:36:24 »
Jeste, on je prijavio da je izgubio zenku ali nadjena tek nakon par mjeseci i sad je tu kod ovog covjeka koji inace gosti talijane i pario je s tim svojim muzijakom i njegov sin meni daje stene na poklon da odaberem sebi ali ja se slabo poznajem sa seterima pa trazim od vas savjet.... Pre svega vredi li sad uzeti stene od 40 dana(zbog zime mada cu mu ja pruziti sve uslove) i kako postupati s njim, sta je najbitnije kad obuke i odgoja!?

Citaj teme na forumu i sve tije skoro objasnjeno ako nesto zapne pitaj svi cemo ti iskreno reci.
Sada se i uzima stene jer kada pocne lov taman je za obuku
Ne mogu Vam dati recept za uspjeh, ali Vam mogu reći formulu za neuspjeh: nastojte svakom ugoditi!

seter

• Mamut
  • *
« Reply #906 : 26-12-2012, 09:15:55 »
Ovo je po meni najbolje vrijeme za štenad. Što kaže Kondor, prva sezona i odmah je u igri. Što se tiče boje, to kod setera nema nikakve veze. ja lično volim crno bijele, jer ih lakše vidim, ali je to najmanje bitno. Računaj da su to jako dinamični,  eksplozivni psi. Treba jako puno živaca i truda za obuku, ali vrijedi! Ako nemaš iskustva, možda je bolje da uzmeš ženku, lakše su za obuku. Starost šteneta ti isto tako nije problem. Ja sam svog uzeo sa 30 dana. morao sam, ali se isplatilo.

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

viktorpetr

• Zec
  • **
« Reply #907 : 26-12-2012, 11:06:44 »

Citaj teme na forumu i sve tije skoro objasnjeno ako nesto zapne pitaj svi cemo ti iskreno reci.

Ko ce procitati 60 strana foruma?!  gihbih

kondorovlet

• Lisica
« Reply #908 : 26-12-2012, 12:08:21 »

Znas kako pored opcije "uradi sam" ima i jos mnogo laksih opcija......
jedna od tih je prosta uzmes stene drzis ga u boksu hranis i kada bude imalo 7-8 mjeseci izvadis iz dzepa 400-600 jevrica odvedes dreseru i nakon 60 dana odes po njega ili vise sve zavisi kako se dogovoris.Kada odes nakon tog vremena on slusa komande,dodji, knozi,sjedi,lezi i donesi (aport),ti presretan od nemirnog steneta u boksu postade pravo poslusan pas.A LOV???????.
E za lov treba jos jevrica u to ulaze:markiranje divljaci,kule,mirnoca ispred divljaci,stajanje nakon pucnja,aport (sa suhog i iz vode)..........gore navedene osnovne komande lakse je odraditi sve zajedno nego jednu iz dole navedenih.Pa sada procjeni koliko je potrebno para da imas izdresiranog pomocnika u lovu,a na forumu je skoro pa sve opisano jos sada ova zima i praznici ubilo se za citanje.

Marijo

• Zec
  • **
« Reply #909 : 26-12-2012, 12:17:09 »
nemas sta puno razmisljat uzmi stene,nikaka zima ne smeta!nemas sta puno birat samo kaku boju volis,koji ti prvi price njega nosi       kertrag#

viktorpetr

• Zec
  • **
« Reply #910 : 26-12-2012, 14:31:08 »

jedna od tih je prosta uzmes stene drzis ga u boksu hranis i kada bude imalo 7-8 mjeseci izvadis iz dzepa 400-600 jevrica odvedes dreseru i nakon 60 dana odes po njega ili vise sve zavisi kako se dogovoris.Kada odes nakon tog vremena on slusa komande,dodji, knozi,sjedi,lezi i donesi (aport),ti presretan od nemirnog steneta u boksu postade pravo poslusan pas.A LOV???????.
E za lov treba jos jevrica u to ulaze:markiranje divljaci,kule,mirnoca ispred divljaci,stajanje nakon pucnja,aport (sa suhog i iz vode)..........gore navedene osnovne komande lakse je odraditi sve zajedno nego jednu iz dole navedenih.Pa sada procjeni koliko je potrebno para da imas izdresiranog pomocnika u lovu,a na forumu je skoro pa sve opisano jos sada ova zima i praznici ubilo se za citanje.

Kada sam mogao nauciti muzijaka NKD, nece ni ovaj biti probel, a sto se tice obuke, najbitnije mi je da on ima nos i da nadje divljac, ostalo je (meni) najmanji problem.... A i ne planiram ga uciti nista vise osim DODJI i KRENI, pas nece imati papire i nece se vucarati nigdje dalje osim lovnih terena....
« Zadnja izmjena: 26-12-2012, 14:33:09 viktorpetr »

kondorovlet

• Lisica
« Reply #911 : 26-12-2012, 14:41:28 »

Kada sam mogao nauciti muzijaka NKD, nece ni ovaj biti probel, a sto se tice obuke, najbitnije mi je da on ima nos i da nadje divljac, ostalo je (meni) najmanji problem.... A i ne planiram ga uciti nista vise osim DODJI i KRENI, pas nece imati papire i nece se vucarati nigdje dalje osim lovnih terena....
brvo233 brvo233 sve je onda jasno kao dan,samo naprijed punom parom i uspjeh nemoze izostati

Jarebicar

• Lisica
« Reply #912 : 27-12-2012, 09:55:20 »
Ovime hoću da pokažen da su engleski seteri jako upotrebljivi psi, u nedjelju sam sa svojom ekipom kao i obično lovio jarebicu i zeca međutim u jednom trenutku kolega me zove kako mu je pas fermao svinje i kako je sa loge pokrenuo četiri svinje.
U tom trenutku sam bio od njega neka dva kilometra i odmah sam ubacio kuglu i devetak u pušku, nakon nekih pet minuta iznad sebe u strani čujem papke kako udaraju po kamenu, tada nastaje show moja dva setera tijeraju svinju doslovno vise na njoj, kada su je dotijerali do mene oblajavaju je i nedaju joj dalje ja nisam imao izbora pa sam morao sa nekih 30 metara pucati kuglom, kuglu sam smjestio svinji doslovno za uho ( poslije lov šljuke to vam je kao da gađate u trokrilni ormar rolf9) i svinja na mjestu pada.
Poslije toga slijedi izvlačenje od dva sata po nepristupačnom terenu, ovdje je par slika:

Da ne zaboravim da su moji seteri zadnjih 200 metara doslovno svinju sami izvukli , kada su vijeli da smo se mi umorili.... rolf9 rolf9 rolf9

seter

• Mamut
  • *
« Reply #913 : 27-12-2012, 10:14:14 »
Ovime hoću da pokažen da su engleski seteri jako upotrebljivi psi, u nedjelju sam sa svojom ekipom kao i obično lovio jarebicu i zeca međutim u jednom trenutku kolega me zove kako mu je pas fermao svinje i kako je sa loge pokrenuo četiri svinje.
U tom trenutku sam bio od njega neka dva kilometra i odmah sam ubacio kuglu i devetak u pušku, nakon nekih pet minuta iznad sebe u strani čujem papke kako udaraju po kamenu, tada nastaje show moja dva setera tijeraju svinju doslovno vise na njoj, kada su je dotijerali do mene oblajavaju je i nedaju joj dalje ja nisam imao izbora pa sam morao sa nekih 30 metara pucati kuglom, kuglu sam smjestio svinji doslovno za uho ( poslije lov šljuke to vam je kao da gađate u trokrilni ormar rolf9) i svinja na mjestu pada.
Poslije toga slijedi izvlačenje od dva sata po nepristupačnom terenu, ovdje je par slika:

Da ne zaboravim da su moji seteri zadnjih 200 metara doslovno svinju sami izvukli , kada su vijeli da smo se mi umorili.... rolf9 rolf9 rolf9

Sve do sada sam mislio da su seteri bezveze psi  :P. Znao sam ja da si neki belaj napravio, čim se ne javljaš.  Samo si me malo razočarao što nisi pustio Astora da ti aportira DS  rolf9
Svaka čast za pse, ali i strijelca. Mada, što kažeš, ne kontam u čemu je problem pogoditi trokrilni ormar  rollingsmaili
Svaka čast! Što se mene tiče, proglašavam te lovcem godine!  naklon naklon

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

rasa

• Lisica
« Reply #914 : 27-12-2012, 11:17:59 »
Sta jest jest, ovako je bilo.
Još da se ja malo nadovežem. Prije možda pola sata od ostrela vepra, moja seterka naidje na zeca koji se izvlačio pred nama i počme ga goniti. Budući da se nije vratila pola sata razišao sam se s Jarebičarom i izasao na čistinu da je potražim i našao je. Tada se oču lavež pasa i pucanj, te nam kolega javlja vijest o odstrelu. 

A da nije bilo setera, još bi ga mi izvlačili gore  rolf9 rolf9
kad se najviše nasekiraš, odspavaj malo