Autor Tema: Planika obuca  (Posjeta: 3662 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

mr.hyde

• Mamut
  • *
Planika obuca
« : 13-06-2011, 14:48:38 »
u planu sam uzeti za jesen i zimu njihove cizme duboke ,mislim da su najbolje sto se moze naci na nasem trzistu imaju iznutra simpatex membranu koja ne propusta vodu.prije par godina je planika postala vlasnistvo MEINDL-a firme koja pravi najbolje lovacke cizme i svoje standarde su prenijeli na planiku.otac ima jedne sluzbene vec 10-tak godina i nosi jesen-zima i pregazile su blata i vode kolko hoces i nista im ne fali ni dan danas. cijena im se krece oko 200-250 km i bolje kupiti jednom takve cizme nego svaku godinu dvije druge

waidmannsheil

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
Odg: Planika obuca
« Reply #1 : 13-06-2011, 15:32:35 »

Ja sam svoje uzeo u Sarajevskom Merkatoru u Planika trgovini mislim na Pofalićima ako se nevaram. Platio sam ih prilično0 masno 225 km... Ali vrijede svake markice. Stare su već 5 i jače godina ali izgledaju kao nove i sada a gazile su Prenj par puta..

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

kemo

• Lav
« Reply #2 : 13-06-2011, 22:44:55 »
u planu sam uzeti za jesen i zimu njihove cizme duboke ,mislim da su najbolje sto se moze naci na nasem trzistu imaju iznutra simpatex membranu koja ne propusta vodu.prije par godina je planika postala vlasnistvo MEINDL-a firme koja pravi najbolje lovacke cizme i svoje standarde su prenijeli na planiku.otac ima jedne sluzbene vec 10-tak godina i nosi jesen-zima i pregazile su blata i vode kolko hoces i nista im ne fali ni dan danas. cijena im se krece oko 200-250 km i bolje kupiti jednom takve cizme nego svaku godinu dvije druge

Imam iste i za svaku su pohvalu. Tople i 100% ne propuštaju vodu.
svi za jednog, 8x57 za sve

hunteriko

• Vjeverica
  • *
« Reply #3 : 23-10-2011, 22:06:03 »
pozdrav,gdje se može kupiti ovakav model planike???
hunteriko

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #4 : 23-10-2011, 22:34:24 »
pogledaj na internetu gdje su im prodavnice u sarajevu ,tu je najveci izbor mada mozes i u drugim gradovima u prodavnicama njihovim narucit da nabave

waidmannsheil

kemo

• Lav
« Reply #5 : 23-10-2011, 22:45:59 »
U Sarajevu u merkatoru ima prodavnica planika i tu ih ima, koštaju oko 250KM.
svi za jednog, 8x57 za sve

Carinik

• Global Moderator
  • Vuk
  • "DOBAR POGLED"
« Reply #6 : 24-10-2011, 21:52:54 »

2005 godine dok sam radio na GP BOSANSKI BROD nosio sam ovakve cizme i imam samo rjeci hvale, jos su mi u zivotu i znam ih ponekad u lov obuci. Jedno vrijeme je ove cizme za planiku proizvodio visocki KTK i ti modeli su ponajbolji jer imaju extra kvalitetnu kozu

Rasavac

• Lav
« Reply #7 : 24-10-2011, 23:14:40 »
kakve su za zimu i niske temperature? pogotovo kakve su za ceke
ko rano rani, nije se naspavao :-D

rolo

• Zec
  • **
« Reply #8 : 24-10-2011, 23:32:56 »

Ovo su moje gojzerice iz Planike godina proizvodnje 1990 . Obisle  brda i planina vrleti  Bosanskih sto u miru sto u ratu , dosle samnom u Ameriku nosao ih i na poslu i u lovu  i jos uvjek nepustaju vodu samo se dzon malo uklizao .

Sale puc pu ruc

• Mamut
  • *
« Reply #9 : 24-10-2011, 23:51:01 »
Bi li ih prodao?  rollingsmaili Zezam se, stvarno su super izdrzljive.

rolo

• Zec
  • **
« Reply #10 : 25-10-2011, 00:07:27 »
ma kakvi takve vise neprave :mig