Autor Tema: Njemački dugodlaki ptičar (DEUTSCH LANGHAAR)  (Posjeta: 1775 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Carinik

• Global Moderator
  • Vuk
  • "DOBAR POGLED"
Njemački dugodlaki ptičar (DEUTSCH LANGHAAR)
« : 31-10-2010, 00:04:57 »
Snažan je, elegantan, mišićav i živahan pas. Rep je dug, ne previsoko postavljen, a na repu je lepa zastavica. Posebno je lepa njegova glava: plemenita je, duga, odnos među čeonim i nosnim dijelom je 1:1, uši su obješene i resasto odlakane. Smeđe oči moraju biti što tamnije. '' Njuška mora biti skladna s bojom krzna, što tamnije smeđe boje. Prsa su široka i duboka, nije vitak kao seter. Trbuh mora biti stegnut, da zadnje noge imaju dovoljno prostora za dug korak pri galopiranju. Dlaka je srednje duga (od 3 do 5 cm), ravna ili lagano valovita i priljubljena. Boja: od jednobojno smeđe do smeđe-bele. Dozvoljene su pege u nijansama smeđe boje. Visina - 58 do 70 cm. U žilama dugodlakog ptičara teče krv starih goniča, pasa za lov na ptice, vodenih pasa i engleskih specijalista za rad u polju. Krv tih predaka dala mu je svestranost. Dugodlaki ptičar dugo je bio šumarski pas i "Kratica za sve" nemačkim lovcima. Pasminske karakteristike su prvi put opisali 1879. godine, a i do danas gotovo nisu promenjene. Nemački dugodlaki ptičar je uistinu lep: kad ukazuje na divljač stoji s repom izravnatim s leđnom linijom. Elegantan je i napet, a ako se još i vetar igra zastavicom na repu, uistinu je privlačan. Taj robustan pas je vodljiv, posluša na najmanji mig svog gospodara. Duga dlaka čuva ga od hladnoće i vlage, posebno u radu u vodi. Kao i druge lovačke pse i njemačkog dugodlakog ptičara uzgajači preporučuju - lovcima. Nije pogodan za porodičnog psa. Teži oko 25 kg. Živi približno 12 godina.

seter

• Mamut
  • *
Odg: Njemački dugodlaki ptičar (DEUTSCH LANGHAAR)
« Reply #1 : 02-11-2010, 18:53:43 »
I jos jedna sitnica: rijetka rasaaaa. Pa ja mislim da ih i u jemackoj malo ko ima.

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
« Reply #2 : 02-11-2010, 19:49:45 »
I jos jedna sitnica: rijetka rasaaaa. Pa ja mislim da ih i u jemackoj malo ko ima.

Baš je sitnicca :)  to bi otprilike značilo da ih u Bosni i Hercegovini nema onda nikako, pretpostavljam?
« Zadnja izmjena: 02-11-2010, 20:03:06 HunterBiH »

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

AdoCO

• Lisica
    • Upland Hunting the Springer Spaniel Way
« Reply #3 : 02-11-2010, 19:52:45 »
Pravo rijetka rasa. Ja sam samo jednog do sada vidjeo.

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #4 : 02-11-2010, 20:04:38 »
ovo moje oci nikad prije nisu vidjele