Autor Tema: Trgovine lovačkim oružjem i opremom  (Posjeta: 8004 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

seter

• Mamut
  • *
Trgovine lovačkim oružjem i opremom
« : 24-10-2011, 17:01:22 »
Već dugo sam mislio pokrenuti ovu temu. Nikako da nađem vremena.
Generalno, ja mislim da su prodavnice ovog tipa u BiH uglavnom jako loše. Izbor slab, trgovci ekstremno neinformisani, nemaju web stranice (ili su loše)....
Ima objektivnih problema, a vezani su za zakone oko uvoza, transporta, skladištenja... oružja, municije.... Ali... Najviše mi smeta neinformisanost trgovaca. Malo ih je s kojim možete porazgovarati. Pitajte trgovca ima li municiju bez koncentratora!  hikj098 Bolje u oko da mu dirate  :( Nema pojma šta je to! Disperzante? Nema pojma! Tražim kutiju osmice, a dobijem kutiju devetaka! Oduvijek je tako blo. kao dijete, jednom sam tražio municiju za sačmaru, od 3,5 mm. Trgovkinja mi daje kutiju dijabola  ban##
Zašto je to tako? Jedan od razloga je sigurno neupučenost i naših lovaca. Daj mi kutiju duple nule, i gotovo! Ipak, trgovci bi se trebali malo više potruditi.
Web stranice ili nemaju, ili su loše. Kiwi šport ima nešto površno, Koteks djelimično urađeno, KM već godinama pokreće... U ovo doba, kada je internet najnormalnija stvar, oni zanemaruju taj vid informisanja. A o kupovini i da ne spominjem.
Kakva su vaša iskustva, mišljenja, imate li "svijetle" primjere?

Evo pobrojanih web stranica:
http://www.kiwi-sport.com/index.html
http://www.kmtrade.ba/index.php?id=129
http://www.koteks.ba/production/
« Zadnja izmjena: 24-10-2011, 17:06:36 seter »

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

Peca

• Lisica
Odg: Trgovine lovačkim oružjem i opremom
« Reply #1 : 24-10-2011, 17:22:12 »
U fisu nije losa trgovina i trgovci su informirani.

zeljkox

• Vjeverica
  • *
« Reply #2 : 24-10-2011, 18:59:27 »
Sta je ovo..
http://www.koteks.ba/production/index.php?option=com_content&view=article&id=78:poluautomatska-puka-franchi&catid=51:sarsilmaz&Itemid=70

Pise da se proizvodi u Turskoj? Jel ovo Franchi poznata ITA marka ili se samo model SARSILMAZove puske tako zove?

seter

• Mamut
  • *
« Reply #3 : 24-10-2011, 19:27:44 »
Sta je ovo..
http://www.koteks.ba/production/index.php?option=com_content&view=article&id=78:poluautomatska-puka-franchi&catid=51:sarsilmaz&Itemid=70

Pise da se proizvodi u Turskoj? Jel ovo Franchi poznata ITA marka ili se samo model SARSILMAZove puske tako zove?

Ovo je Sarsilmaz puška, rađena sa Franchi firmom, pa imaju dozvolu i za naziv modela. Dakle, Made in Turska!

dado

• Lav
« Reply #4 : 24-10-2011, 20:17:14 »
slazem se sa seterom trgovci nemaju pojma o zivotu, cak ni elementarne stvari o balistici
Nije samo o lovackoj municiji, vec i o kratkoj, vazdusnoj, malokalibarskoj, sportskoj itd...
Trazio sam zeninom ocu municiju za 16-ku za prepelicu.
<bio je petak. Kaze meni trgovac " imacemo stize za 15 dana "
Pa j...m mu mozak moronski meni treba reko sad covjece za sutra kaze on meni strpi se.
A drzi tri prodavnice lova i ribolova.
Ne zna duzinu cahure, punjeja, pritisak samo fabriku zna -pise na kutiji
Trazim cetvorku sacmu /4,5 mm) on gleda u mene
Sto kaze seter ko da bi mi dao dijabole
Ma katasrofa ban##

nedzad

• Zec
  • **
« Reply #5 : 25-10-2011, 21:59:48 »
ja sam to napisao u temi cijene kuglara i odma su me napali a to sto vi kazete u potpunosti ste u pravi.ja sam obisao u avgustu skoro cijelu BIH i sve sam vidio, sto ima u jednoj tako ti je u cijeloj BIH i nemojte dzaba trosit gorivo jedino kiwi sport on je malo bolje opremljen ali je skoro duplo skuplji.a sto se tice narudze nema sanse hoce duple pare i opet cekas od 1 godine pa na dalje.zar je moguce da u cijeloj BIH sam nasao samo jednu lovacku bokericu beretta u doboju i sta reci,a sto se tice trgovaca cista nula nemaju takoreci pojima samo znaju 12-16   30-06  8x57 i to je to.a sto si tice karabina pa jeli to tesko naruciti malo drugi kalibara a ne samo 30-06 i 8x57 stvarno nemogu da svatim.toliko od mene

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #6 : 25-10-2011, 22:15:38 »
mi smo u stvari krivci glavni jer kupujemo sta nam se namece.da svi traze drugacije i da im to sto imaju u ponudi staji u ormarima i kiseli se ,poceli bi oni nabavljat itekako

jebote nemoze covjek ni kalibar da bira ,cim trazis nesto drugo napadne te prodavac ,nevalja to ,svi imaju ovo ono ,nemamo u ponudi ,ne nabavlja se .... i na kraju mi popustamo

waidmannsheil

Laki

• Gost
« Reply #7 : 25-10-2011, 22:18:44 »
Pitanje za Nedzada vidim daje prosao i mahovo i grahovo u potrazi za puskom.Koji mode Berette su imali u Doboju i koja je cijena.

seter

• Mamut
  • *
« Reply #8 : 26-10-2011, 16:32:40 »
koliko se ja sječam, Beretta je bila i u Kiwiju! Mislim dva modela. Ima na njihovom webu.

nedzad

• Zec
  • **
« Reply #9 : 26-10-2011, 21:42:28 »
u doboju kod kuma imali su Beretta  White Onyx 12-76 duzina cijevi 71 cm i kostala je 4080 km a u kiwi sport imaju samo jedan model a to je Beretta Ultralight De Luxe 12-70 duzina cijevi 67 i kostala je 5280 km i samo taj model imaju lovacke beretta. a da mi naruci treba cekati 1 godinu pa na dalje silver pigeon 686 s  i hoce 5740 km oni misle da je neko glup a ta istu pusku kupio ovde na snizenju 1400e a  na njihovoj stranici je od prije pet godina ono sto su postavili i nista ne mijenjaju

Laki

• Gost
« Reply #10 : 26-10-2011, 22:41:24 »
Hvala drug na odgovoru,oni stvarno nisu normalni. Zahvaljujuci nasim trgovinama micemo idalje kupovati puske losije klase i ovuda se prepucavati koja je bolja.

hunteriko

• Vjeverica
  • *
« Reply #11 : 28-10-2011, 18:04:43 »
HUNTERBIH sigurno da imaš kvalitet u KIWI ŠPORT također i u Enigmi u Grudama ali ljudi dobro,dobro masne cijene imaju,što se tiče oružja i opreme,,jeftinije je oružje u sarajevu i BL puno
hunteriko

ker

• Lav
« Reply #12 : 28-10-2011, 18:25:56 »
Izbor dobar,cijene visoke i obratno.Nazalost,nemamo dobre trgovine za lovce jer kod nas ne moze i jare i pare buck4
Dobra Kob!

Carinik

• Global Moderator
  • Vuk
  • "DOBAR POGLED"
« Reply #13 : 08-11-2011, 11:01:15 »
BiH je sto se lova tice jako malo trziste i ima vrlo malu potražnju da bi mogli imati extra povoljne cjene kao u zapadnim zemljama...i to je osnov ekonomske racunice, shvatit ce to svako ko imalo poznaje pravila trizsne ekonomije odnosno ponude i potraznje.
Druga stvar a opet vezana za to sto smo mi mala zemlja, da bi se ozbiljno bavili ovim biznisom zaista treba jako puno kapitala, od oruzja, municije, opreme...koliko novca treba da se napuni 10 kvalitetnih radnji???? Oprema i oruzje se slabo prodaju i za troskove poslovanja logicno je i da su marze vece, vecina nas kupi jednu ili dvije puske i njima lovi cjeli zivot a pretezno i mladji narastaji naslijedjuju to oruzje. Sve su to stvari koje uticu i na cjenu kao i kvalitet ponude.

kolenko

• Zec
  • **
« Reply #14 : 08-11-2011, 11:54:18 »
Sako i tika karabini.
http://speedsn.pik.ba/