Autor Tema: SAČMARICE CRVENA ZASTAVA  (Posjeta: 17223 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

seter

• Mamut
  • *
Odg: SAČMARICE CRVENA ZASTAVA
« Reply #15 : 04-11-2010, 23:04:18 »
Trenutno samo 12, mada sam sve vise zaljubljen u 20-ice. Sad sam u lovu vidio par komada, prelijepih. Zolli, Merkel... Pravo fine puskice. Moracu nesto takvo nabaviti, bar za prepelice. Ili za penzije :)
Sad imam zbrojovku (tatra) i sarsilmaz. Obje 12 cal, i zadovoljan sam. U sarsilmaz sam zaljubljen. Mada, jedan od rijetkih. nasi jos misle da turci prave samo farmerke  :-[ a da su rusi sto su nekad bili :-\

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

seter

• Mamut
  • *
« Reply #16 : 06-11-2010, 14:42:42 »
Seter,

Mogu li ja odgovoriti za to AyA ili ti Aguirre y Aranzabal ;)  Nemam je, ali kolege s kojim lovim imaju. Ovdije je jako popularna i Ugartechea isto Spanska puska, kolega ima dvije. Mogu se naci po povoljnoj cjeni.

Ja nosim Browning Citori 12-ga.  Znam ljude koji su ispucali preko 50,000 metaka kroz svoje Citorij-e bez problema.
Uvjek je vrjedilo koliko para toliko i muzike.

Koliko kosta prosjecna sacmarica u BiH? I sta se sve moze uzeti osim Ruskinja i CZ ?

Ado

Svaka cast za Browninga, to su extra puske. Ovdje malo ko zna da je prva bokerica upravo Browning. Petometka, poluautomatsko oruzje, automatsko... Sve je taj genijalac konstruisao!
Ovo je moja mezimica:

AdoCO

• Lisica
    • Upland Hunting the Springer Spaniel Way
« Reply #17 : 07-11-2010, 17:54:19 »
Seter,

Mnogo mi se svidza ova tvoja mezimica   ;D
Evo i par mojih puskica
Sacmarice

Browning Citori Lightning 12Ga

Stevens model 301 20 Ga

Mosberg Model 835 Ultra Mag 12 Ga.

Karabin

Savage Model 110  Kalibar 270 Win. Optika je Bushnell 3X9X40.

Ado

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #18 : 08-11-2010, 01:01:06 »
Ekipa stvarno su lijepe puske sve od brovinga do sabattia al ovo je tema CRVENA ZASTAVA SACMARICE pa bih molio da se drzimo te teme a otvorite temu novu pod rubliku sacmarice ili karabini i po proizvođacima razvrstati da se zna gdje je sta ;D ;D

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
« Reply #19 : 08-11-2010, 07:40:12 »
Ekipa stvarno su lijepe puske sve od brovinga do sabattia al ovo je tema CRVENA ZASTAVA SACMARICE pa bih molio da se drzimo te teme a otvorite temu novu pod rubliku sacmarice ili karabini i po proizvođacima razvrstati da se zna gdje je sta ;D ;D

Drago mi je da pazite na ove stvari :) Uglavnom jedna dvije slike nisu problem, samo nebi trebali razgovarati o drugim puškama u ovoj temi, osim Zastavinih sačmarica.. Za bilo koje drugo oružje , samo otvarajte nove teme i da diskutujemo..

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

seter

• Mamut
  • *
« Reply #20 : 08-11-2010, 13:55:27 »
Administratore bolan, pa zar se ima sta reci o zastavinim puskama  :P

A amrikancu svaka cast! Tipisno americiki, brdo pusaka  ;D
Onaj Bushnell, koji model? Trophy, Baner?? Jesi li zadovoljan??

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #21 : 08-11-2010, 14:59:18 »

HEHEEHEH bit ce raje jos na forumu koji će imati sta reci za zastavu  ;D ;Dzato ne vrijeđaj tu limuzinu  ;D ;D

HunterBiH

• BiH-Lov
  • Administrator
  • Mamut
  • Budi uvjek spreman da govoriš ono što misliš
    • BiH-Lov
« Reply #22 : 08-11-2010, 15:11:37 »

hehehe ma ima lovaca vjerovatno koje i slušaju dobro :) kao Beba na primjer.. Ja sam svoje iskustvo rekao, vjerujem optprilike onome što i vidim :)

Ko jedanput istinski osjeti draž lova divljih svinja, osjeti blagu jezu u tijelu kad začuje borbu pasa i svinja taj zauvijek ostaje opčinjen lovom i vječiti lovac na divlje svinje

Sanjo

• Gost
« Reply #23 : 08-11-2010, 17:46:46 »

hehehe ma ima lovaca vjerovatno koje i slušaju dobro :) kao Beba na primjer.. Ja sam svoje iskustvo rekao, vjerujem optprilike onome što i vidim :)
jedina mana zastavine puške ( bar mogu reći ze svoju ) je što polako prelazi u pokret za očuvanje divljači-tj. sva češće "isprati" divljač ali sa ponosom mogu reći da se pucanj odlično čuje iz nje ;D ;D

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #24 : 08-11-2010, 17:51:04 »
hehhehe dobra ti ova čuje se isad dobro pucan ;D ;D.Samo mogu ti reci da se ne bojim puno pusaka da ce nesto vise postić a da ja necu sa ovom mojom šesnesticom sto se tiče ubojitosti ;D ;D

Sanjo

• Gost
« Reply #25 : 08-11-2010, 18:26:20 »
hehhehe dobra ti ova čuje se isad dobro pucan ;D ;D.Samo mogu ti reci da se ne bojim puno pusaka da ce nesto vise postić a da ja necu sa ovom mojom šesnesticom sto se tiče ubojitosti ;D ;D
ja pored ove zastavine bokerice imam još i poluautomatsku petometku bajkal mp 153 (ruska)  ali nešto više volim ovu zastavinu (naravno nebih komentarisao ove neke "skupe" puške koje nisam imao priliku ni da vidim a ne da posjedujem)

seter

• Mamut
  • *
« Reply #26 : 08-11-2010, 19:01:27 »
Najbolja puska je on koju imas, pod uslovom da ti se svidja. Ali, lada je lada, a lamborgini je lamborgini. U svakom slucaju, srbijanske i ruske sacmare imaju svoje prednosti. Mozes s njima veslati, okopavati grah, cjepati drva, itd...  ;D

AdoCO

• Lisica
    • Upland Hunting the Springer Spaniel Way
« Reply #27 : 08-11-2010, 19:09:03 »

Seter,
Ovo je tek pocetak, bit ce tih pusaka jos. Fali mi jedna ili dvije 16 ga i minimum jedna 28ga mozda AyA ;D
Sto se tice optike, taj Bushnell je dosao sa karabinom. Pusku sam kupio polovnu prije 8 godina tako da ne znam koji je model, nema nikakvih oznaka. Vjerujem da je ovo neki losiji model , ali mene je posluzio u lovu.

Ado

Beba

• Grizli
  • *
« Reply #28 : 08-11-2010, 19:15:56 »
Najbolja puska je on koju imas, pod uslovom da ti se svidja. Ali, lada je lada, a lamborgini je lamborgini. U svakom slucaju, srbijanske i ruske sacmare imaju svoje prednosti. Mozes s njima veslati, okopavati grah, cjepati drva, itd...  ;D
A i lada ce otići gdje god ode lamborgini,a ruske i srpske puske su ti ko golf 2 krute nezgrapne al jaro moj nepoderive. ;D ;D

seter

• Mamut
  • *
« Reply #29 : 08-11-2010, 19:37:12 »
A i lada ce otići gdje god ode lamborgini,a ruske i srpske puske su ti ko golf 2 krute nezgrapne al jaro moj nepoderive. ;D ;D
Nemoj bolan, dogovorili smo se da cemo da sutimo. Ali, vuces me za jezik! Kazes nepoderive. ok. A koje su to poderive??? Ama, i vodovodna cijev moze da puca, ali ne lovimo s njom. ;D Necu vise komentarisati ove puske! Tvrdim da su preskupe u odnosu na kvalitet koju lovac dobija. Ja mislim da ih rusi jos jedino nama uspijevaju uvaliti  ;D
Necu vise o ovome, casna pionirska!