Autor Tema: Turske sačmarice  (Posjeta: 11536 )  Share 

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Sarsilmaz

• Lisica
Odg: Turske sačmarice
« Reply #135 : 12-01-2013, 19:33:19 »
Znam ja nas je.o ti  nas nadjes jedan klip sto nevalja i odma pokupijo pamet citavog svijeta.
Brza ptica prepalica

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #136 : 13-01-2013, 23:09:38 »
meni turske sacmarice ne smetaju,lijepe su to moze svako sa zdravim ocima primijetiti.samo se bez potrebe dizu visoko ,valjda zbog toga sto su nove na nasem trzistu pa se ljudi bez potrebe "pravdaju" za nesto sto su uzeli za svoje pare.

ono sto mene zanima jeste koliko ce njihova ljepota da traje.jer je izgled pokusaj da se iskoci iz cjenovnog ranga.a vjeruj mi da je dosta gore vidjeti lijepu pusku "istrosenu" i izgrebanu nego nesto klasicno bez ukrasa i dzidza.to sam se i sam uvjerio na dvije huglu puske , 601 PA i jednu bokericu neznam koji je model.normalno tu su i vlasnici krivi a i desi se svakom nepazis malo i ogrebe se.ali opet kazes kad vidis lijepe crno sjajne cijevi od huglua a kundak izblijedio i ispod svake ogrebotine svijetlije drvo viri jer je bajcovano.

funkcionalnost takodje ostaje da se vidi ,jos su one "mlade" na nasem trzistu.
a sto se ovog video tice , covjek na njemu je testirao vise oruzja neg sto smo mi zajedno vidjeli ,vojno je lice i zna znanje.tako da njegov sud za mene vazi u potpunosti.a najvise me razocaralo sto je ta fabrika digla veliku prasinu oko tog projekta a onda ispala bruka.ali isto je i strasser uradio sa lovackim karabinom na sistemu pumparice pa su ugasili proizvodnju.

i jos kome nebi bilo sumnjivo za 500 eura nov PA sa rezervnom cijevi orahovim kundakom itd itd
bez obzira na poreske olaksice i slicno.al opet kazem ne smeta mi ,kad sretnem u lovu nekoga sa turskom sacmaricom uzmem pogledam zavirim. nikad nikome nisam kudio pusku.to se ne radi

waidmannsheil

Sarsilmaz

• Lisica
« Reply #137 : 14-01-2013, 00:03:01 »
Drugar naj bolje kupis probas i sam se uvjeris.Licno zivim u takvim uslovima dasam mogao birat  gihbih a moj moto je svaka suplja cijev u rukama iskusnog strijelca je dovoljna za lov koji mi preferiramo.
Brza ptica prepalica

seter

• Mamut
  • *
« Reply #138 : 23-01-2013, 12:07:42 »
Webley & Scott (made in Turska). Cijena? Prava sitnica! $6612.58

http://trianglecranch.com/catalog_detail.php?product_id=74906

Od 6 NATIONAL BESTSELLERS bokerice (kod ove kompanije), tri su CZ-USA (opet turska proizvodnja).
http://trianglecranch.com/catalog.php?category=58

Ko ovdje nije poludio- taj nije normalan!

STIJENA

• Grizli
  • *
  • SVAKI PROMAŠAJ JE NOVO ISKUSTVO.....
« Reply #139 : 18-02-2013, 11:24:42 »
https://www.facebook.com/photo.php?v=595138583834161   kakva je ovo vašerska puška...mislim da ruskinja neće nikad ovako zakazati  hikj098  hikj098

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #140 : 18-02-2013, 11:29:04 »
 KLIK ........  rolf9  rolf9 

waidmannsheil

STIJENA

• Grizli
  • *
« Reply #141 : 18-02-2013, 11:37:12 »
petometke im nikako nisu za lova...lovio sam saq par modela ,ma isto kao igračke..dok rus fercera i samo tako  frizsmajli

Sale puc pu ruc

• Mamut
  • *
« Reply #142 : 18-02-2013, 12:23:20 »
 To su novi eticni modeli, nekada opali nekada ne, daje se sansa divljaci  folooo22

ernis

• Zec
  • **
« Reply #143 : 18-02-2013, 13:21:21 »
..Ne treba nista kuditi sto nemas i sto nisi probao rekla kazala argumenti su ravni 0..Gore navedeni video pokazuje da je doslo do zastoja kod puske a znali se razlog zastoja ili mi pretpostavljamo..Licno mi se desilo vise puta ista stvar da metak zakaze u Beneli poluautomatu jednostavno ne opali..Sto ne znaci da puska ne valja nego jednostavno desi se da metak ne valja..Mozemo mi nesto voliti ili ne voliti ali niko ne moze osporiti da su to puske dobre za onoliko para koliko se da za njih ..Mislim da su jalo kvalitetne puske i da tek dolazi njihovo vrijeme..

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #144 : 18-02-2013, 13:43:58 »
To su novi eticni modeli, nekada opali nekada ne, daje se sansa divljaci  folooo22

zar to nije ruski rulet   :D :D :D :D ,mozda je sa sacmaricom turski rulet  rolf9

waidmannsheil

STIJENA

• Grizli
  • *
« Reply #145 : 18-02-2013, 14:30:36 »
čekam da se kolega seter javi,on je ljubitelj tog "oružja" hikj098

KRALJEVIC

• Zec
  • **
« Reply #146 : 18-02-2013, 15:26:22 »
KOLEGE, SVAK IMA SVOJE MISLJENJE. TURSKA IMA  STOTINE PROIZVODACA PUSAKA, I NORMALNO DA NISU SVE VRHUNSKE, I NARAVNO NE KORISTE SVI IST MATERIJALE. ALI LOVAČKI POLUAUTOMATI I BOKERICE KOJE SU NA NASEM TRZISTU (HUGLU, HATSAN,...) SU NEUPOREDIVO BOLJE OD IJEDNE RUSKE PUSKE.
JA IMAM HATSAN POLUAUTOMAT KOJI IZBACIVE SVE OD 24GR DO 57, (to od ruskih pusaka moze samo bokerica sa ejektorima) TEZINA PUSKE SA CIJEVI 76 JE 3,15kg (ruska 3,50kg) A O KVALITETI DRVETA DA I NE PRICAM.

mr.hyde

• Mamut
  • *
« Reply #147 : 18-02-2013, 15:45:33 »
nema potrebe da pises cijeli post velikim SLOVIMA , to je na forumima neprimjereno

a mozes ti imati i rolsa kad za njega kod nas nema servisa , ko ce ti popravit ako se sta sj.be?meni je to bitno,ne zelim da cekam popravku puske po par mjeseci ili vise.nijedan majstor kod nas nema dijelova  za turske ljepotice na stanju.dzaba ti i garancija i sve kad moras cekat.a da uzmes pa popravljas o svom trosku kod majstora onda gubis garanciju automatski.

to je aspekt o kojem malo ko od vlasnika turskih sacmarica razmislja i govori.a trebali bi ! barem da potjeraju malo prodavce da se bolje opreme dijelovima

a kvalitet drveta opet ponavljam ,je jako relativan!nisam kod nas vidio nijednu tursku sacmaricu da je drvo iz KORIJENA oraha. a kad vec nije ,stablo-stablo j.bi ga dokle god je orah dobro je.kvalitet puske ce od tog zavisiti isto ko i brzina auta u zavisnosti jel ljetni ili zimski zrak u gumama.

waidmannsheil

STIJENA

• Grizli
  • *
« Reply #148 : 18-02-2013, 15:50:38 »
ma dobro necemo se sad prepucavati ovdje...ali kao sto reče jedan kolega ...zna se ko proizvodi halvu,a ko puške  rolf9  rolf9  rolf9

Sarsilmaz

• Lisica
« Reply #149 : 18-02-2013, 16:42:41 »
nema potrebe da pises cijeli post velikim SLOVIMA , to je na forumima neprimjereno

a mozes ti imati i rolsa kad za njega kod nas nema servisa , ko ce ti popravit ako se sta sj.be?meni je to bitno,ne zelim da cekam popravku puske po par mjeseci ili vise.nijedan majstor kod nas nema dijelova  za turske ljepotice na stanju.dzaba ti i garancija i sve kad moras cekat.a da uzmes pa popravljas o svom trosku kod majstora onda gubis garanciju automatski.

to je aspekt o kojem malo ko od vlasnika turskih sacmarica razmislja i govori.a trebali bi ! barem da potjeraju malo prodavce da se bolje opreme dijelovima

a kvalitet drveta opet ponavljam ,je jako relativan!nisam kod nas vidio nijednu tursku sacmaricu da je drvo iz KORIJENA oraha. a kad vec nije ,stablo-stablo j.bi ga dokle god je orah dobro je.kvalitet puske ce od tog zavisiti isto ko i brzina auta u zavisnosti jel ljetni ili zimski zrak u gumama.
Kolega Hyde sta ce rezervni djelovi za nesto sto je 100% kvalitetno razumijem ja vas Ruse malo malo pa servis a stose tice drveta iz korjena onda pricamo o cjenovnom rangu 1500 eura pa nadalje.Neces naci ni jedne puske na trzistu sa kundekom iz panja da je cijena manja od 1500 eurica  uh$$ drinks
Brza ptica prepalica